Jak przekonać dziecko do stomatologa

Dzieci swoje lęki w stosunku do dentysty wynoszą zwykle z domu. Jeśli rodzice niechętnie lub z lękiem podchodzą do wizyt u dentysty, dziecko czyni podobnie. Dlatego nie możesz pokazywać dziecku, że boisz się wizyt u dentysty. To pierwszy krok. Ponadto warto wybrać przyjazny gabinet dentysty w Gdyni. Dentysta Gdynia stosuje metody, które pozwalają dziecku rozluźnić się i wizyty u dentysty nie wiązać z bólem.

Gdynia dentysta – gabinet dostosowany do potrzeb dziecka

Jasne pastelowe barwy gabinetu, a także kolorowe patyczki czy maseczki mogą pomóc dziecku przezwyciężyć pierwszy lęk. Kolejną możliwością jest użycie podtlenku azotu, który jest rozluźniającym układ nerwowy gazem, który pozwala na podanie dziecku bez oporów znieczulenia komputerowego. Te dwie metody mogą doskonale zdać egzamin. Oczywiście podtlenku azotu, czyli sedacji wziewnej nie można stosować u dzieci cierpiących na choroby układu oddechowego, płuc, a także nieżyt nosa, czy posiadających krzywą przegrodę nosową. Konieczne jest bowiem by dziecko środek wdychało jedynie przez nos, a nie dodatkowo przez usta. W większej ilości może powodować bowiem mdłości, a nawet wymioty. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności jest to metoda bardzo skuteczna, pozwalająca dziecku odpowiednio się rozluźnić przed zabiegiem dentystycznym, takim jak plombowanie czy wyrywanie zęba. Gabinet dentysty w Gdyni jest doskonale wyposażony dzięki czemu zabiegi wykonywane są w oparciu o najlepsze i najnowsze metody, które zapewniają, że wizyta u dentysty nie kojarzy się nikomu z krwawym horrorem, jak to niegdyś bywało.

Dentysta w Gdyni – co może przekonać dziecko jeszcze do stomatologa?

Gdynia dentysta to specjalista, który ma odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów. Nadawanie oryginalnych i bajkowych nazw używanym przedmiotom, np. do znieczulenia komputerowego pozwoli oswoić w dziecku lęk i sprawić, że stres będzie znacząco mniejszy. Może to być różdżka, bądź magiczny długopis. Dentysta sprawi, że dziecko nie nabawi się traumy w związku z czym jako starsze i bardziej świadome nie będzie stroniło od dentysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here