Ubrania w paski stanowią element garderoby, który nigdy nie wyjdzie z mody. Praktycznie co sezon są lansowane kolejne ubrania z tym printem. Wydają się być wzorem trudnym do noszenia jeśli nie możemy pochwalić się figurą modelki. Mimo to warto mieć w szafie choć jedną rzecz w paski. Wystarczy bowiem znać kilka zasad dotyczących noszenia pasków by móc tworzyć wiele ciekawych stylizacji z korzyścią dla naszej sylwetki. Bowiem tak naprawdę każda z nas może nosić ten wzór jeśli tylko wie z czym łączyć ubrania w paski.

Jak nosić ubrania w paski

Pionowe paski wyszczuplają

Pierwsza zasada mówi wprost, że pionowe paski wyszczuplają, a poziome poszerzają i faktycznie tak jest. Jeśli chcesz sobie dodać kilka centymetrów wzrostu i przy okazji optycznie wysmuklić sylwetkę sięgnij po pionowe paski np. na spodniach. Nogi od razu wydadzą się być dłuższe. Najbezpieczniejsze są klasyczne czarno białe lub granatowo białe paski. Prostą stylizację stworzysz jeśli dobierzesz do takich spodni gładką jednokolorową górę, której barwa będzie powtarzała się na spodniach. Gdy zależy Ci na wyszczupleni górnych partii sylwetki wybierz bluzkę lub koszulę w pionowe paski. Wtedy na dół zakładasz jednolite spodnie o prostym kroju, jeansy albo też prostą ołówkową spódnicę. W takim zestawieniu sylwetka nabiera ładnych proporcji.

Zwróć uwagę na szerokość pasków na ubraniu. Duże pasy mocno przyciągają wzrok i niestety uwypuklają to co chcielibyśmy ukryć. Potrafią niekorzystnie podzielić sylwetkę. Zbyt drobne i gęste paseczki także nie wyglądają dobrze na większych sylwetkach. Najlepszą opcją są paski o uśrednionej grubości.

Poziome paski poszerzają.

Jeśli jesteś szczupła i chcesz nadać sobie krągłości sięgaj po poziome paski na ubraniach. Spódnica z tym motywem ładnie zaokrągli biodra. Z kolei bluzka poszerzy talię, jeśli wybierzesz taką z większym dekoltem optycznie powiększysz sobie biust. Całej sylwetce ładnych kobiecych kształtów nada rozkloszowana pasiasta sukienka.

Kiedy ubrania w poziome paski mogą wyszczuplić ?

Jeśli do bluzki w paski poziome założysz jednolitą ciemną marynarkę to ten zestaw sprawi, że sylwetka zyska dwie odrębne płaszczyzny i tułów wyda się być szczuplejszy. Dodatkowo niezbyt grube paski sprawiają, że wzrok się rozprasza i łatwo można w ten sposób ukryć mankamenty figury.

Paski skośne dla kogo ?

Zasadniczo ten rodzaj pasków pasuje do każdego typu sylwetki. Odpowiednio dobrane wielkością i kolorem skośne paski mają charakter wyszczuplający. Można też nimi podkreślić wybrane partie figury np. dekolt bluzki w skośne paski jeśli ma kształt V może pięknie wyeksponować biust.

Jak łączyć ubrania w paski ?

Najbardziej optymalne i jednocześnie bezpieczne połączenie to ubranie w paski połączone z inną jednokolorową częścią garderoby. Absolutnie nigdy nie zakładamy połączenia pionowych pasków z poziomymi. Dajmy na to spódnica w poziome paski połączona z bluzką w paski pionowe da bardzo niekorzystny efekt, sylwetka wtedy najczęściej wygląda na zdeformowaną i podzieloną na pół.

Połączenie ubrania w paski z innym wzorem jest jak najbardziej możliwe. Jeśli tylko mamy tutaj odpowiednie wyczucie i lubimy bawić się modą. Takie zestawienia nie nadają się co prawda na wielkie wyjścia ale jako moda codzienna mogą z powodzeniem funkcjonować. Jeśli dopiero uczysz się tej sztuki miksowania wzorów najpierw możesz stawiać na dodatki w postaci szali, butów czy torebek w odmiennym wzorze niż na ubraniu.

Wykorzystaj ubrania w paski w swoich stylizacjach. One doskonale sprawdzają się w każdej porze roku, nie tylko latem. Mogą naprawdę wiele zdziałać dla Twojej sylwetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here