Wyższą pensję
Fot.: pexels.com

W każdej pracy przychodzi moment, w którym stwierdzamy, że powinniśmy zarabiać więcej. Rozmowa o tym z przełożonym wiąże się z dużym stresem. Jak więc o to poprosić? Co zrobić, aby otrzymać wyższą pensję? 

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-wynegocjowac-wyzsze-wynagrodzenie/

Przedstaw swoje zalety

Przede wszystkim do rozmowy o podwyżce musisz się przygotować. Nie idź na żywioł, bo może się to okazać zgubne. Przeanalizuj swoje ostatnie osiągnięcia w pracy, z których jesteś dumny i zadowolony, a które z pewnością możesz przekazać szefowi. Aby skutecznie otrzymać wyższą pensję musisz przedstawić siebie w jak najlepszym świetle. Oczywiście musi być to zgodne z prawdą. Pamiętaj aby nie wytykać przy tym błędów innych osób. To jest rozmowa o twojej pensji, a więc powinieneś mówić tylko o sobie, nie o innych. Wskaż jakie postępy zrobiłeś odkąd zacząłeś pracę w danym miejscu. Pokaż, że warto ci dać podwyżkę, która zmobilizuje cię do cięższej i owocnej pracy.

Nie proponuj zbyt wysokiej kwoty

Musisz być przygotowany na to, aby samemu określić jak wysoką pensję chcesz otrzymać. Aby to zrobić zorientuj się jaka jest średnia pensja na rodzaju twojego stanowiska. Nie proponuj zbyt wysokiej pensji, ponieważ możesz zostać odebrany niezbyt poważnie. Jeżeli widzisz, że szef nie jest skory do podwyższenia ci wynagrodzenia zaproponuj małą podwyżkę, po czym zaznacz że za jakiś czas w miarę twoich kolejnych postępów będziesz chciał otrzymać wyższą pensję. Przy rozmowie o pieniądzach musisz wyczuć jak twój przełożony podchodzi do tej kwestii i co jest dla niego ważne, na co zwraca uwagę podejmując decyzję o podwyższeniu wynagrodzenia.

Do rozmowy o wyższą pensję wybierz odpowiedni moment

Nie rób tego w biegu. Jest to najgorszy moment do przeprowadzenia takiej rozmowy. Jeżeli widzisz, że szef jest zajęty i nie ma czasu, odłóż decyzję o rozmowie na inny dzień. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie w miarę spokojnego dnia w pracy, kiedy ty i twój przełożony będziecie mieli chwilę na rozmowę. Weź także pod uwagę humor jaki towarzyszy twojemu szefowi. Jest to dosyć ważne, ponieważ gdy danego dnia wiele rzeczy nie idzie po jego myśli, z pewnością twoja prośba o wyższą pensję nie poprawi mu humoru i może nie skończyć się to pomyślnie.

Zobacz też: http://www.dessire.pl/sprzedaz-mieszkania-jak-je-przygotowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here