Moda na minimalizm trwa w najlepsze. Dotyczy zarówno wnętrz domów jak i naszych szaf. Gdyby się przyjrzeć zawartości większości kobiecych szaf można by się przekonać, że większość z nas ma w szafie zbyt wiele ubrań. W dodatku są to ubrania o mnogości fasonów, wzorów i kolorów. Tymczasem gdy przychodzi do codziennego ubierania się okazuje się, że mamy problem ze skomponowaniem praktycznego zestawu.

Większość rzeczy do siebie nie pasuje, nie pasują do naszej sylwetki czy typu urody. Zapewne sporo z nich leży w szafie od dawna, niektórych nawet nie założyłaś, a innych nie nosiłaś od lat. Marnują tylko przestrzeń i wywołują u Ciebie frustrację bo pomimo pełnej szafy nie masz się w co ubrać. Przydałaby się idealna garderoba, która pozwoli na bezproblemowe tworzenie różnych zestawów, w których zawsze będziesz wyglądać dobrze. Postaw na ubraniowy minimalizm, zrób porządek w szafie i przekonaj się ile korzyści z tego wyciągniesz.

Idealna garderoba w kilku krokach

 

Porządki zwane czystkami

Nie ma się co czarować bez solidnych porządków w szafie się nie obejdzie. Musisz dosłownie przejrzeć każdą rzecz. To czego nie założyłaś od roku czasu albo i dłużej możesz od razu schować do worka. Już tego nie założysz. Nie łódź się, że schudniesz i dopniesz się do zbyt ciasnych spodni. Jeśli nie udało Ci się tego dokonać wcześniej teraz nie będzie inaczej. Wszystkie rzeczy, które Ci nie pasują idą do worka, zarówno te za małe, za duże jak i te których po prostu z jakiegoś powodu od dawna nie nosisz. Nie miej sentymentów bo te sentymenty zajmują Ci przestrzeń w szafie. Idealna garderoba na początku wymaga poświęceń.

Mierz i sprawdzaj

Jeśli z czym się nie potrafisz rozstać przymierz tę rzecz przed lustrem i oceń czy naprawdę dobrze w tym wyglądasz, czy świetnie się w tym ubraniu czujesz , czy ono faktycznie pasuje do Ciebie i Twojego trybu życia ? Jeśli nie wkładaj te rzeczy do worka z niechcianymi ciuchami.

Kompletuj zestawy

Wiesz, że każdą rzecz którą masz w szafie powinnaś móc zestawić z trzema innymi rzeczami ? Tak działa ubraniowy minimalizm. Z niewielkiej ilości ubrań trzeba umieć stworzyć jak największą liczbę zestawów, w których będziemy się dobrze czuć.

Co nosisz najczęściej

Teraz po porządkach widzisz wyraźnie jakie rzeczy nosisz najczęściej. Możesz ocenić, które fasony i kolory najbardziej lubisz. Tak się tworzy postawa Twojej idealnej garderoby. Tego się trzymaj. Zapewne wiesz już czego Ci w szafie brakuje. Do nowych zakupów podchodź z rozwagą. Kupuj tylko to czego potrzebujesz, tylko to co będzie pasować do rzeczy, które już masz. Nie decyduj się na kolejny ciuch tylko dlatego, że jest ładny i w promocji bo wrócisz do punktu wyjścia.

Dopasuj wszystko do stylu życia

Ubraniowy minimalizm przybiera różne formy, niektóre bardzo skrajne bazujące dosłownie na kilkunastu ubraniach w szafie. Ty musisz dopasować go do swojego stylu życia. Weź pod uwagę jakich rzeczy najczęściej potrzebujesz, gdzie spędzasz większość dnia. Jeśli pracujesz poza domem i obowiązuje Cię w pracy bardziej oficjalny styl to nie możesz mieć w szafie tylko dwóch koszul i jednej spódnicy. Wiesz o czym mówię. Z kolei jeśli masz małe dzieci to stawianie wyłącznie na jasne kolory i niewielką ilość rzeczy sprawi, że po trzech dniach nie będziesz miała czego na siebie założyć, a przeciążona już i tak pralka będzie działać non stop.

Idealna garderoba jest w zasięgu Twojej szafy. Wystarczy włożyć w jej stworzenie trochę wysiłku. Tylko na początku. Potem wszystko samo będzie się układać w spójne stylizacje i wygodny dla Ciebie styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here