Coraz chętniej sięgamy po różnorodne suplementy diety, które mają wpłynąć na nasze zdrowie. Jednak, aby osiągnąć spodziewane efekty musimy pamiętać o tym, żeby te preparaty regularnie przyjmować. Podobnie wygląda kwestia z piciem herbaty. Z pewnością każdy z nas słyszał o ich dobroczynnych właściwościach. Trzeba jednak podkreślić, że efekty picia herbaty są widoczne dopiero po dłuższym czasie regularnego jej picia. Jakie właściwości mają poszczególne rodzaje herbat?

Jakie właściwości ma czarna herbata?

Czarna herbata to dalej najpopularniejszy z herbacianych naparów. Wiele marek, w tym LOYD, proponuje swoim odbiorcom kilka gatunków czarnej herbaty. Do najczęściej kupowanych zaliczyć należy przede wszystkim herbatę typu Earl Gray, która oprócz wybornego smaku charakteryzuje się ciekawym zapachem uzyskiwanym dzięki aromatyzacji olejem bergamotowym. Ten aromat sprawia, że herbata sprzyja relaksacji, ale też jednocześnie delikatnie pobudza i dodaje energii. Wiele osób wybiera czarną herbatę zamiast kawy. Warto też wspomnieć, że czarna herbata zawiera fluor, który korzystnie wpływa na stan zębów.

Jakie właściwości ma zielona herbata?

Zielona herbata to przede wszystkim bogate źródło antyoksydantów, które wspierają organizm w walce z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za procesy starzenia się. Zielona herbata ponadto ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn, co sprzyja także odchudzaniu, szczególnie po zimie. Warto też wspomnieć, że regularne jej picie sprzyja regulacji poziomu cholesterolu we krwi. Zielona herbata podobnie jak czarna delikatnie pobudza i orzeźwia (zobacz również Zdrowotne właściwości herbaty LOYD).

Jakie właściwości ma czerwona herbata?

Czerwona herbata, często spotykana pod nazwą Pu-erh, wspomaga odchudzanie. Reguluje ona wydzielanie żółci i wspomaga trawienie poprzez co zostaje przyśpieszona przemiana metaboliczna. Regularne picie czerwonej herbaty wpływa także korzystnie na poziom cholesterolu w organizmie. Podobnie jak herbata czarna, tak i czerwona zawiera substancje, które korzystnie wpływają na zdrowie zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here