Planując wakacje, ferie zimowe czy po prostu krótki wyjazd wypoczynkowy, często staramy się wpierw zorientować w łącznych kosztach całego przedsięwzięcia. Ich najważniejszą pozycję stanowią oczywiście wydatki na nocleg. Ile zapłacimy za kwaterę w Zakopanem?

Cena noclegu w zimowej stolicy Polski zależy oczywiście od wielu różnych czynników. Cztery najistotniejsze z nich to: pora roku, liczba podróżujących osób, lokalizacja obiektu oraz standard wynajmowanego pokoju. Jeśli chodzi o ten ostatni, to może znajdować się on w domu noclegowym, pensjonacie, hostelu czy hotelu. Wbrew pozorom, najwyższe ceny wcale nie muszą nam się ukazać po wpisaniu frazy „hotele Zakopane” czy „hotel na Krupówkach”. Stosunkowo niewiele jak na zapewniane warunki zapłacimy np. w hotelu Kasprowy Wierch (http://www.hotelkasprowy.com/), czyli XIX-wiecznej willi w stylu szwajcarskim, położonej tuż przy deptaku Krupówki.

25-30 zł za osobę – czy to jeszcze możliwe?

Obecnie, nadal możemy spotkać oferty noclegów, gdzie doba kosztuje 25-30 zł za osobę. Co ważne, dotyczy to jednak pokoi 3-, 4- i więcej osobowych, a także pensjonatów położonych na obrzeżach Zakopanego. Musimy liczyć się również z tym, że w tej cenie nie będziemy mieli łazienki na wyłączność – najprawdopodobniej będzie ona na piętrze, podobnie jak kuchnia. Jeśli planujemy dłuższy pobyt z pewnością będzie to niestety dość uciążliwe.

50-70 zł za osobę – typowy przedział cenowy

W praktyce, przedział cenowy, w którym zawiera się chyba największa liczba ofert noclegów o średnim standardzie, to 50-70 zł za osobę (mowa przede wszystkim o pokojach 2-osobowych). W tej cenie znajdziemy już kwaterę blisko, a nawet w samym centrum Zakopanego. Najprawdopodobniej będziemy mogli liczyć również na dostęp do własnej łazienki. Przy wspomnianej stawce, w pensjonacie położonym kilka kilometrów od centrum Zakopanego otrzymamy nieco wyższy standard – na przykład bardziej przestronne pomieszczenie, telewizor czy możliwość skorzystania z parkingu.

Nazwa obiektu nie determinuje ceny

W miejscowościach turystycznych takich jak Zakopane, dwugwiazdkowe hotele, pensjonaty czy domy noclegowe są w stanie zaoferować bardzo podobny, satysfakcjonujący standard. Dlatego w rzeczywistości, nie powinniśmy z góry zakładać, że hotel automatycznie musi się wiązać z dużym kosztem, a dom noclegowy z niskim. Duży wpływ na cenę, poza oczywiście standardem pokoju i liczbą osób, jaką może pomieścić, ma lokalizacja obiektu. Niektóre hotele Zakopane ceny mają naprawdę atrakcyjne, a przy tym oferują pokoje w bardzo różnym standardzie (sprawdź na: http://www.hotelkasprowy.com/hotel-zakopane-cennik).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here