Wakacje za granicą z najmłodszymi

Przecudne wybrzeża w Turcji, niesamowite rafy koralowe w Egipcie, unikatowe czarne plaże na Teneryfie, magiczne krajobrazy w Chorwacji i w Czarnogórze, urocze zakątki Grecji i koloryt Hiszpanii – to tylko drobinka wśród kierunków wakacyjnych, które biuro podróży „Pojedź z nami” oferuje. Z kolei wszystkie można spojrzeć na https://www.pojedzznami.pl/ .  Ale które kurorty odpowiadają dla bytowania z maleństwem? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Który kierunek wybrać?

Planując, gdzie na wakacje za granicą wyjechać z najmłodszymi, warto szukać bezpiecznych miejscowości wypoczynkowych z dogodną pogodą, piaszczystą plażą, rozgrzaną wodą i łagodnym schodzeniem do morza. Wśród tysiącu ośrodków warto rozważać hotele, na terytorium który są rozmaite rozrywki, a m. in. aquaparki z brodzikami i zjeżdżalniami prosto do basenu oraz animatorami programy.

Więc,gdzie na wakacje z dziećmi za granicą? Na przykład:

  • Bułgaria – dla rodzinnych wczasów jest strzałem w 10-ke. Atuty – krótkie połączenie lotnicze (~ 2h), świetnie ogarnięta infrastruktura kraju i rozbudowane bazy hotelowe.
  • Turcja – bestsellerowy kierunek w ostatnich latach. Zalety – niesamowita ilość zabawy dla dzieciaków, a mianowicie animatorzy posługujące w języku polskim. Na dodatek cieplutkie morze i kilometry piaszczystych plaż.
  • Wyspy Kanaryjskie – a dokładnie Teneryfa, na terenie której rozpościera się Siam Park (najogromniejszy w Europie park zabawy wodnej) i Loro Park ( zoo + ogród botaniczny).
  • Grecja – słynie z gościnnych mieszkańców, bardzo kochających dzieci. Długość przelotu ~ 2-2,5 h.
  • Chorwacja – wysoko ceniona urlopowiczami za szeroki wybór noclegów.

Szukaszgdzie na wakacje z niemowlakiem za granicą? Z dzieckiem do 1-go roku warto rozważyć wczasy w EU, bo flora bakteryjna przybliżona do polskiej. Również, przy potrzebie, z kartą EKUZ posługuje bezpłatną pomoc medyczną. Raczej nie warto wybierać tętniące życiem nocnym miejscowości, jak i planować wyjazd w okres z największym napływem turystów. Oprócz podanych wyżej kierunków, z niemowlakiem przyjemnie się spędza czas też na Cyprze, Majorce oraz Sardynii.

Dobrze wiedzieć

Rozważasz gdzie na tanie wakacje za granicą powędrować całą rodziną?  Najniższe koszty wycieczki są w Chorwacji, Bułgarii i Albanii – od 1200 zł. W cenę wliczony pakiet all inclusive dla 1 osoby meldującej na tydzień. Dzieci do 2-go roku mają darmowy lot oraz zakwaterowanie.

Pakując walizki, pamiętaj co zabrać na wakacje za granicą, a mianowicie:

  • ochronę słoneczną oraz czapkę,
  • kartę EKUZ,
  • Dowód osobisty i ubezpieczenie,
  • Leki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here