Odkrywając seszelskie skarby

Wakacje na Seszelach to marzenie wielu podróżników – ten archipelag wysp położonych na wodach Oceanu Indyjskiego, z pewnością zasługuje na miano rajskiego. Po pierwsze, wbrew pozorom, na Seszelach nie uświadcza się tłumu turystów nawet w ścisłym sezonie, bo po prostu nie jest to bijący rekordy popularności kierunek podróży, głównie ze względów finansowych. Po drugie, obszar tego wyspiarskiego kraju w przeważającej części znajduje się pod ochroną, dzięki czemu onieśmiela naturą. Po trzecie, na Seszelach nie występują jadowite zwierzęta ani komary. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że to raj na ziemi?

Najlepsza pora na podróż

Najlepszy czas na wycieczkę na Seszele to kwiecień, maj, październik i listopad. Miesiące te stanowią okres przejściowy pomiędzy gorącymi i wilgotnymi północno-zachodnimi wiatrami pasatowymi a chłodniejszymi, południowo-wschodnimi monsunami, które wyznaczają pory roku tego wyspiarskiego kraju. Podróż na Seszele właśnie pomiędzy kwietniem i majem lub październikiem i listopadem gwarantuje łagodniejszy klimat i idealne warunki do opalania się, nurkowania czy zwiedzania zachwycających rezerwatów przyrody. Jednak bez względu na to, który miesiąc na wycieczkę wybierzesz, na Seszelach przez cały rok utrzymuje się podobna temperatura powietrza, w granicach 26-29 stopni Celsjusza. Mówi się, że Seszele to kierunek niemal całoroczny, dlategp najbardziej gorące sezony pokrywają się z miesiącami wakacyjnymi (lipcem i sierpniem) oraz okresem świąteczno-noworocznym (grudniem i styczniem). Wówczas bilety lotnicze będą droższe, podobnie jak miejsca zakwaterowania. Wiele osób wybierając się na Seszele pragnie trafić na okres wylęgu żółwi – najlepszy ku temu czas jest między styczniem a marcem.

Bajeczne zakwaterowanie

O Seszelach mówi się, że to jeden z najlepszych kierunków na podróż poślubną, także ze względu na świetną bazę luksusowych hotelów i szeroką ofertę dla nowożeńców. Na wyspach, zgodnie z lokalnymi zasadami (żaden hotel nie może być wyższy niż palmy) można znaleźć prawdziwe perełki oraz hotele ekskluzywnych sieci. Dla osób z większym budżetem warte rozważenia są luksusowe hotele na Seszelach (https://planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-seszelach/) takie jak: Desroches Island marki Four Seasons na wyspie Desroches, na którą można dostać się głównie prywatnym samolotem z Mahe, Félicité Six Senses Zil Pasyon, znajdujący się na trzykilometrowej wysepce pomiędzy Mahe i Praslin (cała wysepka to teren prywatny hotelu) czy Praslin Raffles Seychelles. Wymienione hotele zapewniają prywatność i zakwaterowanie w oddzielnych willach położonych w gęstych gajach palmowych, nieopodal piaszczystych plaż. To absolutnie wyjątkowe miejsca, dzięki którym pobyt na Seszelach nabierze całkiem nowego wymiaru. Oprócz tego, na Seszelach znajdują się też świetne hotele powszechnie znanych marek, m.in. Hilton Labriz, Kempinsky Seychelles czy Hilton Northholme.

Dlaczego Seszele są wyjątkowe?

 Seszele

Seszele to przede wszystkim kierunek, który zachwyci nawet najbardziej doświadczonych podróżników oraz tych, którzy z reguły nie przepadają za wyspiarskimi krajami. Tutaj nie ma mowy o monotonnym krajobrazie, takim jak np. na Malediwach, a wręcz przeciwnie – każda z wysp wyróżnia się na tle innych. Nie jest to kierunek wyłącznie na odpoczynek, bo oprócz plażowania i sportów wodnych, na Seszelach można zwiedzać nie tylko rezerwaty przyrody i niewielkie porty rybackie, ale i kreolskie wioski i miasteczka. Ten element odkrywania kultury wyspiarzy, smakowania lokalnej kuchni, podziwiania sztuki i tradycji i wgłębieniu się w historię sprawia, że Seszele mogą być bardzo interesującym miejscem, także na wyjazd przygodowy. Swoją wymarzoną podróż do  tego wyspiarskiego kraju można oddać w ręce biura podróży, które specjalizuje się w indywidualnych wyjazdach szytych na miarę, aby mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here