Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu roku, przynajmniej raz, zachorujemy na przeziębienie. Niebezpieczeństwo to wzrasta zwłaszcza w okresie jesiennym. Dni stają się coraz krótsze, a aura kapryśna. Złemu samopoczuciu sprzyjają opady deszczu i niekorzystne wahania temperatury. Wystarczy chwila nieuwagi, brak swetra i przeziębienie gotowe.

Wielu z nas sięga wówczas po medykamenty, od których oczekuje się, że postawią nas na nogi w ciągu jednego dnia. Warto jednak pamiętać, że częste korzystanie z takich rozwiązań nie pozostaje bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Dlatego więc, warto mieć na uwadze, że istnieją domowe sposoby na przeziębienie. Na pewno wielu z nas wyniosło z domu wiele receptur na ziołowe syropy i rozgrzewające napary. Niestety, aby ich stosowanie przyniosło oczekiwany skutek, często musimy uzbroić się w cierpliwość.

Domowe sposoby mają jednak tę przewagę nad farmaceutykami, iż są znacznie bezpieczniejsze i mamy gwarancję, że nie zatruwamy swojego organizmu. Dodatkowo, takie rozwiązania mają zazwyczaj działanie długofalowe. Ich stosowanie wspomaga naszą odporność, a nie tylko leczy objawy, jak to bywa nieraz w przypadku leków kupowanych w aptece.

Istotny jest również fakt, że domowe sposoby są znacznie mniej obciążające dla porfela niż medykamenty. Wśród roślin wspomagających walkę z przeziębieniem można wymienić między innymi: lipę, malwę czy czarny bez. Właściwości napotne lipy pomogą w walce z gorączką, a malwa złagodzi ból gardła. Natomiast żaden apteczny syrop nie może równać się z syropem z miodu i cebuli, który w naturalny sposób pomoże nam pokonać uporczywy kaszel.

mordewind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here