Mimo, że cytryna ma kwaśny smak, na nasz organizm działa odkwaszająco. Dzięki temu zapewnia nam zdrowie i dobre samopoczucie. Cytrynę często wykorzystuje się jak przyprawę do różnych potraw, szczególnie ryb. Rzadko kto spożywa ją w formie surowej.

Większość osób lubi herbatę z dodatkiem plasterka cytryny lub orzeźwiającą lemoniadę. W jakiejkolwiek postaci konsumowana, cytryna wykazuje bardzo dobroczynne działanie na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Cytryna jest chyba najbardziej zasadowym owocem, który doskonale reguluje poziom kwasów w organizmie i współczynnik pH. Jest bogatym źródłem witaminy C i flawonoidów, które to substancje są skutecznym sojusznikiem w walce z infekcjami jak np. grypa lub przeziębienie.

Sok z cytryny wykazuje ponadto naturalne, bardzo silne działanie antybakteryjne. Cytryna stymuluje pracę wątroby i rozpuszcza kwas moczowy, który gromadzi się we krwi i powoduje m. in. wystąpienie dny moczowej. Lemoniada ze świeżych cytryn to doskonały sposób na detoksykację wątroby. Ponadto regularne picie ciepłej wody z dodatkiem cytryny pomaga oczyścić i pobudzić jelita do pracy. Kwas cytrynowy pomaga organizmowi rozpuszczać kamienie w woreczku żółciowym i nerkach.

BIALAMAGIA.PL

Cytryna zwalcza wolne rodniki, które odpowiedzialne są za wiele chorób i przedwczesne starzenie się całego organizmu. Skórka cytryny zawiera phytonutrient tangeretin – substancje, która łagodzi objawy choroby Parkinsona. Jeśli brakuje tobie tlenu i masz trudności z oddychaniem (np. podczas górskich wspinaczek) wypicie soku z cytryny pomoże tobie złagodzić te nieprzyjemne objawy. Łatwo dostępna i niepozorna cytryna zapewni tobie zdrowie i witalność na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here