Czy da się zarobić na Instagramie

Odpowiedź jest oczywista. Tak to jak najbardziej możliwe. Tyle tylko, że nie mówimy o Lewandowskiej czy Chodakowskiej, a o zwykłym Kowalskim czy Nowaku, czyli całkiem przeciętnej osobie, która jak na razie nie dokonała niczego znaczącego w skali świata. To oczywiście lekka ironia, bo tak naprawdę, czy ci, którzy świetnie zarabiają na Instagramie, faktycznie czegoś dokonali? Niekoniecznie, a jednak… Jak w takim razie zarobić na prowadzeniu Instagrama? Eksperci z Tanielajki.pl przygotowali specjalny poradnik.

Pasja i oddawanie siebie

Musisz pamiętać, że prowadzenie Instagrama ma sens tylko wtedy, jeśli faktycznie masz coś do powiedzenia. Jeśli tak naprawdę nic cię nie interesuje, nie masz żadnej pasji i nic ciekawego do przekazania, to czym chcesz się podzielić?

Zanim zaczniesz, bardzo dokładnie określ, jaki ma być twój profil. Chcesz opowiadać o modzie, kosmetykach, podróżach, rodzinie… możliwości jest mnóstwo, ale konieczne jest znalezienie własnej niszy. Kiedy określisz swoje atuty, ustalisz, o czym chcesz opowiadać, prowadzenie Instagrama stanie się bardzo proste, bo będziesz mówić o tym, co po prostu kochasz. Fallowersi wyczują tę szczerość natychmiast i zaczną się tobą interesować.

Ustalenie granic

Nie zapominaj, że Instagram jest pewną formą obnażania siebie. Obserwujący śledzą wszystkie twoje poczynania i interesuje ich każdy obrazek, który wrzucasz. Musisz zastanowić się, do jakiego stopnia planujesz się obnażyć i ustalić granice swoich działań. Jeśli opowiadasz o rodzinie, nie unikniesz pokazania dzieci, a jeśli o podróżach, zapewne musisz przywyknąć do siebie w kostiumie kąpielowym.

Musisz dbać o followersów

Dla jasności – jeśli twoi followersi to mama, babcia i sąsiad, nie zrobisz finansowej kariery. Tyle tylko, że nikt nie określa liczby obserwujących i zasięgów, które dają ci możliwość zarabiania pieniędzy. Co więcej, rynek zaczyna doceniać mikro influenserów, zwłaszcza jeśli działają w niszowej dziedzinie. Tyle tylko, że zanim ktoś kliknie follow, musisz naprawdę dać coś z siebie, a co więcej potem podtrzymać zainteresowanie. To sprawia, że prowadzenie Instagrama to praca przez całą dobę. Nie ma możliwości, abyś czegoś zaniedba i przez jakiś czas nie wrzucił treści, dlatego pamiętaj, że materiał powinien być gotowy na kilka tygodni do przodu.

Treści

Insatgram to nie tylko piękne obrazki obrobione w dobry programie graficznym, ale też określone treści; zabawne, smutne, kontrowersyjne… Dokładnie takie, które odpowiadają twojemu profilowi i wyrażają ciebie. Nie mniej istotne są Instastory, do których warto się przygotować. Wbrew pozorom, realizacja krótkiego filmu bywa trudniejsza niż obszernego dzieła. Masz mało czasu, aby pokazać swoje najlepsze strony, dlatego dobrze przemyśl, co chcesz powiedzieć i jak wyglądać w trakcie realizacji.

Oferta

Siedź w kącie, a znajdą cię – to powiedzenie zupełnie się nie sprawdza, jeśli chcesz zarabiać w Internecie. Wręcz przeciwnie, sam musisz aktywnie szukać takich firm, które zechcą ci zapłacić za reklamę na twoim profilu.

Możesz zacząć od barteru, na początek to bardzo dobry sposób, aby coś uzyskać, a marki zdecydowanie chętniej płacą swoimi produktami niż żywą gotówką. Może to być bardzo opłacalne, jeśli zajmujesz się majsterkowaniem, a ktoś zaoferuje ci profesjonalny sprzęt do wypróbowania, nie wahaj się ani chwili. Nie tylko dostaniesz narzędzia, ale też sprawdzisz, czy jesteś wystarczająco skrupulatny, systematyczny, potrafisz dotrzymywać umów i pokazywać statystki do rozliczeń. Będziesz wiedzieć, jaka umowę możesz podpisać, a której zupełnie nie ogarniesz, choćby z braku czasu.

Szczerość

Nie zapominaj, że followersi wyjątkowo doceniają twoją szczerość, a tą łatwo zatracić, jeśli skupisz się na zarabianiu pieniędzy. To zrozumiałe, że chcesz zwiększyć zasięgi i pokazujesz na swoim koncie innych instagramerów i odwrotnie. Pamiętaj jednak, że muszą to być osoby, w które naprawdę wierzysz, a wasza współpraca ma sens.

Jeśli jesteś wędkarzem, raczej nie szukaj odbiorców u przyjaciela, który zajmuje się moda, bo nie tylko ich nie znajdziesz, ale po prostu się ośmieszysz. Równie zabawne w przypadku choćby profilu związanego z majsterkowaniem będzie skuszenie się na reklamowanie biżuterii. Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek współprace, bardzo dobrze przemyśl, czy pasują do ciebie. W końcu Instagram to cały Ty.

Płatne sposoby

Jeśli kupowanie lajków lub obserwujących na Instagramie wydaje Ci się dziwnie, koniecznie musisz przestać tak myśleć. Jest to usługa, z której korzystają największe gwiazdy show biznesu. Jakie są zalety tej metody?

Przede wszystkim jest to tani i szybki sposób, nad którym nie musisz ciężko pracować. Dodatkowo w obecnych czasach pełno jest serwisów, które to oferują. Jeśli chcesz zapoznać się z naszą ofertą kupna lajków lub followersów wejdź w link – https://tanielajki.pl/produkt/like-na-instagramie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here