Ból w klatce piersiowej często pojawia się znikąd i może być przyczyną strachu o własne życie. Kiedy pojawia się ból w klatce piersiowej zaczynamy martwić się o swoje zdrowie i gorączkowo szukamy przyczyny. Nic w tym dziwnego – ból może być pierwszym sygnałem, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego, nie należy tego bagatelizować.
Ból w klatce piersiowej – jakie mogą być przyczyny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.
Ból w klatce piersiowej nie zawsze oznacza zawał. Mogą go powodować choroby płuc, problemy z kręgosłupem, niezwykle często przyczyną są również schorzenia układu pokarmowego – zwłaszcza problemy z wątrobą, żołądkiem oraz woreczkiem żółciowym.
W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę możliwość, że ból może być wywołany przez uraz wewnętrzny czy zewnętrzny.
Istotna dla diagnozy jest lokalizacja bólu. Jeśli zlokalizowany jest w okolicach prawej strony (często może nawet obejmować prawe ramię i rękę), to jest to najprawdopodobniej ból mający swoje źródło w przewodzie pokarmowym. Niezwykle rzadko łączymy ból w klatce piersiowej z bólem brzucha.
Jeśli ból w klatce piersiowej daje o sobie znak w nerwowych sytuacjach przyczyną może być sam stres czy nerwica. Bardzo wiele naszych chorób ma podłoże stresowe. Stres jest już niemal uznawany za chorobę cywilizacyjną. Ból w klatce piersiowej wywołany przez stres pojawia się zazwyczaj razem z problemami oddechowymi, trudnością z zaczerpnięciem powietrza, spłyconym oddechem, co jeszcze potęguje zdenerwowanie, może prowadzić nawet do hiperwentylacji i utraty przytomności.
Kiedy ból w klatce piersiowej powinien powodować niepokój? Zawsze! Ból tego typu nie musi świadczyć o zawale, ale na pewno ma swoją przyczynę, warto ją sprawdzić. Sprawdzenia wymaga na pewno kłujący ból po wysiłku fizycznym – może oznaczać początki choroby wieńcowej.
Przyczyn bólu w klatce piersiowej może być wiele – nie zawsze są to poważne choroby, należy jednak każdorazowo skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza, jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas.

http://www.pasazmamy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here