Tysiące, jeśli nie miliony ludzi na całym świecie borykają się z problemami dotyczącymi tarczycy. Czemu gruczoł ten dostarcza nam tak wiele problemów zdrowotnych? Jedni cierpią na nadczynność tarczycy, a inni na niedoczynność, a każda z tych dolegliwości powoduje komplikacje w życiu i wymaga odpowiedniej diety, aby móc w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Dolegliwości metaboliczne występujące w przypadku niedoczynności tarczycy narzucają niestety różne ograniczenia co do produktów spożywanych, a osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy muszą dość restrykcyjnie podporządkować się diecie.
Prawidłowa dieta przy niedoczynności tarczycy musi obfitować w sporą ilość jodu oraz dość dużą ilość białka. Po czym poznać, że możemy mieć problemy z niedoczynnością tarczycy? Jest kilka symptomów, które mogą nas zaniepokoić, jak na przykład skłonność do szybkiego tycia, blada i wysuszona skóra na twarzy i ciele, ciężkie poczucie zimna oraz ociężałość, a także obniżona koncentracja. Jeśli borykamy się z tymi problemami warto wybrać się do endokrynologa aby przeprowadzić badania i dowiedzieć się, co też dzieje się z naszym organizmem i hormonami. Nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty, gdyż bagatelizowanie tych symptomów może spowodować pogorszenie stanu zdrowia, a w konsekwencji hospitalizację.
Prawidłowa dieta przy niedoczynności tarczycy obfitować będzie w dużą ilość ryb morskich oraz owoców morza. O ile do tych ostatnich czasem trudno się przekonać, tak ryby morskie stanowią prawdziwy smakołyk, za którym przepadają setki ludzi. Bogate w białko i jod ryby morskie dostarczą dużą ilość tego pierwiastka do naszego organizmu. Warto więc wybrać się nad morze najlepiej w okresie jesiennym i zimą, aby dostarczyć do organizmu jod zarówno drogą wziewną, jak i podczas spożywania smacznych potraw przyrządzonych ze świeżo złowionych morskich ryb. Nie trzeba wcale udawać się w dalekie rejony Europy czy Świata, na regenerację nad morzem i zaczerpnięcie świeżego powietrza wraz z jodem idealnie nada się Morze Bałtyckie.

http://www.galax-sport.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here