Zrogowaciała skóra stóp to problem, który dotyka wiele osób. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że często jego przyczyną są niedobory witamin i składników odżywczych. Zadbaj więc o swoją skórę stosując właściwą suplementację i zdrowo się odżywiając. Twoje stopy będą Ci wdzięczne.
Zrogowaciała skóra stóp – co zrobić?
Odpowiedź jest prosta – dbać. Być może skóra twoich stóp jest szczególnie wrażliwa, powinnaś więc otoczyć je specjalną troską. Twoje stopy mogą być piękne, musisz tylko je odpowiednio pielęgnować.
Pierwszym krokiem powinny być częste, nawet codzienne kąpiele i moczenie stóp – poświęć na to 15-20 minut dziennie, a twoje stopy będą zachwycać. Do kąpieli możesz wykorzystać sole dostępne w drogeriach, pozwolą lepiej zmiękczyć twardy naskórek. Niestety sama kąpiel nie wystarczy. Po wymoczeniu stóp zastosuj tarkę lub pumeks. Dobrym rozwiązaniem są szklane pumeksy – skuteczne i bardzo higieniczne. Używaj ich jednak ostrożnie – tak, aby pozbyć się jedynie zrogowaciałego naskórka, nie uszkadzając przy tym delikatnej skóry stóp. Na koniec możesz zastosować krem do stóp – szczególnie polecamy te z mocznikiem – są bardzo skuteczne w walce ze zgrubieniami na stopach. Po nasmarowaniu stóp kremem, nałóż na nie bawełniane skarpetki – to znany trik kosmetyczek – ciepło ułatwia wchłanianie drogocennych składników zawartych w kremie.
Naturalnym sprzymierzeńcem w walce o piękne stopy jest miód. Dodaj łyżkę miodu do wody, w której moczysz stopy i zobacz jak spektakularny będzie efekt. Jeśli nie chcesz stosować drogeryjnych kremów, możesz wykorzystać wazelinę i sok z cytryny, a także olej kokosowy i oliwę z oliwek – również dadzą dobre efekty.
Istnieje wiele sposobów na to, aby zadbać o skórę stóp. Najlepsze z nich przedstawiliśmy w tym artykule. Najważniejszą zasadą w tym przypadku jest konsekwencja. Jeśli natura nie obdarzyła cię piękną skórą stóp, powinieneś się pogodzić z tym, że musisz codziennie o nie dbać. Zacznij dbać o skórę swoich stóp, a efekty zauważysz już po kilku dniach.

http://www.bikeaction.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here