Zimne dłonie i stopy to problem, z którym borykają się ludzie w każdym wieku, na całym świecie. Przypadłość ta najczęściej dotyczy kobiet, natomiast nie jest to regułą. Jeśli jesteś więc w grupie osób, dla których zimne stopy i dłonie to codzienność, nie przejmuj się! Mamy dla Ciebie kilka rad, które na pewno pomogą.
Należy wziąć pod uwagę, że zimne stopy i dłonie mogą być oznaką poważniejszych problemów ze zdrowiem – powinieneś skorzystać z konsultacji lekarskiej i upewnić się, że nie masz miażdżycy, niedociśnienia lub anemii, które trzeba leczyć.
Wśród najczęstszych przyczyn tej przypadłości wymienia się również: noszenie skarpetek z ciasnym ściągaczem, zbyt mocno zapiętego zegarka i innych przedmiotów które mogą utrudniać krążenie, ponadto przyczyną może być też zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, siedząca lub stojąca praca, niedostatek ruchu, stres i niektóre leki.
Jeśli masz zimne stopy i dłonie – te porady pomogą rozwiązać twój problem.
W pierwszej kolejności powinieneś się upewnić, że przyczyną nie jest poważny, zdrowotny problem. Jeśli kwestie zdrowotne budzą twój niepokój, nie powinieneś tego bagatelizować!
Jeśli wiesz na pewno, że przyczyną nie jest poważna choroba, sprawdź czy ściągacz twoich skarpetek nie jest zbyt ciasny? Czy nie nosisz zbyt ciasnych butów? Upewnij się również, że pasek twojego zegarka nie przylega zbyt mocno do nadgarstka. Pamiętaj, ze nadgarstek zmienia swój obwód w ciągu dnia – jeśli więc zakładasz go rano, możesz zapiąć go zbyt mocno.
W przypadku, gdy przyczyną twojego problemu jest długotrwałe stanie, idealnym rozwiązaniem byłoby wyeliminować ten czynnik. Wiemy, że nie zawsze jest to możliwe, jeśli więc musisz stać przez kilkanaście godzin, spróbuj przenosić ciężar ciała z jednej nogi na drugą, lub wspinać się na palcach.
Większość problemów związanych z zimnymi stopami i dłońmi można wyeliminować nosząc dobre jakościowo, ciepłe, wełniane skarpety oraz rękawiczki, pomocnym gadżetem będą ogrzewacze dłoni – kupisz je w każdej aptece. Jeśli więc problem zimnych stóp i dłoni dotyczy również Ciebie – pamiętaj, jest wiele sposobów aby go wyeliminować.

http://www.fitnesswomen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here