fizjoterapia

Wypadki, wiek, praca w trudnych warunkach, genetyczne obciążenia – czynniki te mogą negatywnie wpływać na naszą sprawność. Leki nie zawsze mogą nam pomóc, nie sprawią one, że dawna sprawność wróci. Dlatego warto zdecydować się na fizjoterapię. Usługi świadczone przez specjalistów pomagają wrócić do lepszego, bardziej sprawnego stanu. 

Fizjoterapia – czym jest?

Fizjoterapia to medyczna nauka, która opiera się na wykorzystaniu ruchu w celach leczniczych. Ma ona na celu poprawić działanie organizmu oraz ruchowej sprawności. Łagodzi ból i pomaga odzyskać dawną sprawność fizyczną. Dzięki temu możliwy jest powrót osób ze schorzeniami czy po wypadkach do codziennego funkcjonowania. 

Fizjoterapeuci po postawieniu diagnozy dobierają rodzaj terapii odpowiedni do urazu lub schorzeń. Regularne ćwiczenia, masaż i rehabilitacja to elementy, które znacząco mogą przyczynić się do redukcji bólu i powrotu do dawnej sprawności.  

Kto może skorzystać z fizjoterapii?

Fizjoterapia przeznaczona jest w szczególności dla osób, które walczą z przewlekłym bólem lub są po różnorodnych wypadkach. Problemy z którymi walczą specjaliści wynikają między innymi ze schorzeń o podłożu neurologicznym – zaliczamy tu między innymi osoby po udarze lub chorujące na stwardnienie rozsiane. 

Terapia przeznaczona jest także dla osób, których problemy związane są z układem nerwowo – mięśniowo – szkieletowym. Schorzenia o tym podłożu to najczęściej bóle, kontuzje wynikające między innymi z uprawiania sportów. Także wszelkiego rodzaju zapalenia stawów to choroby, przy których fizjoterapia jest jak najbardziej wskazana. 

Fizjoterapeuci nie tylko poprawiają sprawność i redukują ból stawów. Ich działania mają szeroki zakres i obejmują także opiekę nad osobami, które przeszły zawał. Sesje pomagają odzyskać dawną sprawność i powrócić do dawnego życia. Osoby mające problemy z układem oddechowym, astmatycy czy osoby mające przewlekłe choroby płuc także mogą skorzystać z usług specjalistów. Dobrze dobrane ćwiczenia, masaże pomogą zredukować obciążające dolegliwości. 

Jak wygląda sesja z fizjoterapeutą?

Ćwiczenia, masaże i inne działanie podejmowane przez fizjoterapeutę są uzależnione od rodzaju schorzenia. Wszystko uzależnione jest od tego, które mięśnie należy pobudzić do pracy. Inaczej wygląda opieka nad osobą po wypadku, a inaczej opieka nad osobą, która posiada schorzenia wrodzone lub nabyte na skutek trybu życia. 

Zakres działań fizjoterapeutów jest szeroki. Wszystko co robią ma na celu poprawę stanu zdrowia chorego lub poszkodowanego.

Odwiedź także stronę https://fizjoterapiazukowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here