Kraj Kwitnącej Wiśni to jedno z miejsc na Ziemi, wobec którego nie można przejść obojętnie. Jego niezwykle różnorodna i bogata kultura, która łączy w spójną, tak typową dla Japończyków zharmonizowaną całość zarówno ponadtysiącletnią tradycję, jak i najnowocześniejsze zdobycze techniki oraz modernistyczne podejście do życia niektórych fascynuje, a innych może wręcz odstraszać. Nie zmienia to jednak faktu, że wycieczka do Japonii może okazać się jedną z najwspanialszych i najbardziej inspirujących podróży w życiu.

Nie tylko wiśnie, czyli o bogactwie kulturowym Japonii

W różnorodnych ofertach wycieczek do Japonii przeważają takie, które koncentrują się na jednym, wybranym aspekcie kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Takie podejście jest jednak bardzo krzywdzące dla tej niezwykłej, niemalże odrębnej cywilizacji. Wystarczy się o tym przekonać, szkicując sobie w punktach tylko niektóre jej elementy.

1. Tradycyjne buddyjskie świątynie- jedne z najciekawszych na świecie miejsc obrzędu i odprawiania kultu.

2. Dawne ogrody japońskie- które mają w jak najwierniejszym stopniu naśladować przyrodę, nie ingerując w nią.

3. Rytualne parzenie kawy- jakie powinno być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Japonii.

4. Tradycyjne sushi oraz ramen- to dwie z najbardziej typowych dla japońskiej kuchni potraw, których trzeba koniecznie spróbować podczas wycieczki do Kraju Wschodzącego Słońca.

5. Sztuka składania origami- znana na całym świecie, poznana w swojej ojczyźnie na pewno musi zachwycać jeszcze bardziej.

6. Wielkie metropolie- czyli niezwykłe połączenie oddechu nowoczesnej cywilizacji z tradycyjną japońską kulturą pracy oraz umiłowania do symetrii i porządku.

7. Najnowocześniejsze na świecie ośrodki badawcze, technologiczne i informatyczne- czyli must see na planie wycieczki do Japonii każdego geeka i miłośnika gier komputerowych.

Tak szeroka, wieloaspektowa kultura Kraju Wschodzącego Słońca z pewnością zachwyci każdego bez względu na jego upodobania- ponieważ Japonia jest krajem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here