Trzy powody, dla których warto zainteresować się olejem z czarnuszki

Zainteresowanie naturalnymi metodami wspomagania zdrowia oraz urody nieustannie rośnie. Warto zatem poszerzyć nieco swoją wiedzę na temat olejów tłoczonych na zimno, które słyną ze swoich wyjątkowych właściwości. Jedną z ciekawszych i łatwo dostępnych propozycji jest olej z czarnuszki. Przekonaj się, dlaczego warto zaopatrzyć się właśnie w olej z nasion czarnego kminku.

Sprzymierzeniec alergików

Jednym z istotnych składników oleju z nasion czarnuszki jest tymochinon, czyli olejek eteryczny zapobiegający wystąpieniu reakcji alergicznej. Substancja skutecznie blokuje histaminę, która jest odpowiedzialna za pojawianie się nieprzyjemnych dolegliwości w wyniku kontaktu z alergenami. Olej z czarnuszki można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie, dzięki czemu już po około dwóch tygodniach katar, swędzenie oraz inne objawy typowe dla alergików powinny ulec zmniejszeniu.

Domowa terapia z wykorzystaniem tłoczonego na zimno oleju z czarnego kminku może okazać się zbawieniem także dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry. Regularne nakładanie oleju na skórę może zmniejszyć świąd, a także znacząco poprawić kondycję skóry. Ponadto olej z czarnuszki w przeciwieństwie do maści sterydowych nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Może być stosowany nawet w przypadku delikatnej skóry niemowląt.

Pomoc w problemach z układem pokarmowym

Po olej z czarnuszki powinny sięgnąć także osoby zmagające się z nadkwasotą, wrzodami żołądka, refluksem oraz innymi uciążliwymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Cieszący się sporą popularnością w Olejarni Gaja produkt może zmniejszyć wydzielanie kwasu żołądkowego i jednocześnie zwiększyć produkcję substancji odpowiedzialnych za ochronę żołądka.

Włączenie do swojej diety oleju z czarnuszki może mieć pozytywny wpływ na regenerację wątroby i trzustki. Niepozorny olej jest w stanie zwalczyć nawet bakterie Helicobacter pyroli, które wywołują owrzodzenia. Z pomocy prozdrowotnych właściwości czarnego kminku warto ponadto skorzystać w przypadku wzdęć, biegunki, zaparć oraz innych dolegliwości pokarmowych. Czarnuszkę stosuje się także w walce z pasożytami.

Naturalne zabiegi upiększające w domu

Jednym z głównych powodów wzrostu zainteresowania olejami tłoczonymi na zimno było ponowne odkrycie ich niesamowitego wpływu na urodę. Domowe zabiegi z wykorzystaniem oleju z czarnuszki mogą znacząco poprawić stan włosów, skóry oraz paznokci. Jest to możliwe dzięki wysokiej zawartości cennych składników odżywczych m.in. witaminy E, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy.

Właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne oleju z czarnuszki mogą pomóc w walce z łupieżem, trądzikiem oraz licznymi problemami ze skórą. Regularne stosowanie oleju sprawi, że skóra będzie nawilżona i odżywiona, dzięki czemu będzie wyglądało zdrowo i młodo. Kuracja wewnętrzna oraz zewnętrzne olejowanie włosów wysokoporowatych pomoże w regeneracji suchych i zniszczonych kosmyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here