Dlaczego warto wybrać prasy hydrauliczne wysięgowe?

0
1130

Prasy hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Ze względu na swoją specyfikę używa się ich między innymi przy obróbkach metali czy przy pakowaniu makulatury. W zależności od tego do czego będziesz potrzebować prasy, warto zwrócić uwagę na jej rodzaj. Maszyny mogą być przystosowane do obróbki różnorodnych materiałów lub znajdować szerokie zastosowanie w warsztatach samochodowych. Prasa hydrauliczna wysięgowa posiada wiele zalet i sprawdza się między innymi przy sztancowaniu czy kuciu. 

Do czego służy i jak działa prasa hydrauliczna?

Prasy to urządzenia wykorzystywane w wielu miejscach i różnorodnych dziedzinach przemysłowych. Urządzenie to zwielokrotnia siłę nacisku co pozwala na cięcie, kucie czy sztancowanie różnorodnych materiałów. Na atrakcyjność i popularność pras hydraulicznych wpływa wiele czynników, między innymi: uniwersalność zastosowania, wysoka odporność na uszkodzenia i niekorzystne warunki zarówno te panujące w miejscu pracy jak i na warunki atmosferyczne. Trwałość sprzętu oraz łatwość w obsłudze i płynność to kolejne cechy dzięki którym prasy hydrauliczne są tak popularne.

Prostota maszyny zasadza się w jej użytkowaniu. Działamy na nią siłą, która zwielokrotniona pozwala na obróbkę różnorodnych materiałów.

Prasa hydrauliczna wysięgowa – dlaczego warto ją wybrać?

Prasy posiadają różne rodzaje w zależności od budowy lub ich zastosowania. Popularne prasy hydrauliczne wysięgowe sprawdzają się przede wszystkim przy kuciu, sztancowaniu czy tłoczeniu. Używa się ich także do cięcia blach lub wycinania w nich otworów. Prasy są charakterystyczne ze względu na budowę korpusu, który przypomina literę „C”. Zaletą tego sprzętu jest niewątpliwie łatwy dostęp do roboczego stołu co wpływa na komfort pracy pracownika oraz możliwość obróbki różnorodnych materiałów.

Prasy hydrauliczne wysięgowe wykorzystywane są chętnie w różnych zakładach pracy. Opierają się na działaniu siłowników hydraulicznych. Są to maszyny niezwykle trwałe, odporne na różnorodne niedogodności i złe warunki. W przeciwieństwie do pras ramowych, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym, prasy wysięgowe wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Sprawdzą się przy obróbce metali, wykrajaniu papieru czy bardziej skomplikowanych materiałów takich jak blachy, płyty oraz folie.

Gdzie znaleźć prasę hydrauliczną wysięgową?

Prasy hydrauliczne wysięgowe dostępne są w wielu internetowych sklepach oraz na aukcjach. Jeśli potrzebujesz nowego sprzętu, dostosowanego do potrzeb twoich pracowników i specyfikacji firmy zwróć szczególną uwagę na firmy specjalistyczne. Zakupisz w nich odpowiadającą Ci maszynę lub doświadczony zespół stworzy dla Ciebie prasę odpowiadającą twoim wymaganiom.

Artykuł przygotowany przy pomocy https://rotorprasy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here