Trzy powody, dla których warto dobrać papeterię ślubną do stylu wesela

Organizacja wesela to dla pary ogromne wyzwanie, ponieważ to na nich spoczywa odpowiedzialność za przygotowanie niezapomnianej imprezy dla rodziny i znajomych. W przedweselnym zamieszaniu warto znaleźć jednak kilka chwil na wybranie papeterii ślubnej, która będzie pasowała do ogólnego charakteru przyjęcia. Sprawdź, dlaczego dopasowanie zaproszeń czy też winietek do stylu wesela jest tak ważne.

Zaproszenie jako podpowiedź dla gości

Decyzja o wyborze stylu wesela oraz papeterii powinna zapaść już na etapie zakupu zaproszeń. Motyw przewodni kartek wysyłanych do gości może być dla nich cenną wskazówką dotyczącą wystroju sali weselnej, stopnia elegancji oraz dominującej kolorystyki. Zaproszenie w stylu boho od Amelia-Wedding może podpowiedzieć rodzinie i znajomym, że podczas wesela świetnie sprawdzą się kreacje inspirowane popularnym obecnie stylem.

Subtelne poinformowanie gości o motywie przewodnim wesela może mieć wpływ na wybór garnituru, sukienki oraz dodatków do stylizacji. Zdjęcia z tego najważniejszego dnia w życiu będą wyglądały jeszcze lepiej, jeśli stroje gości weselnych będą pasowały do ogólnego klimatu imprezy oraz kreacji państwa młodych. Coraz więcej par umieszcza w zaproszeniu informację o kolorze przewodnim wesela oraz stylu dominującego w wystroju sali.

Harmonia na zdjęciach z wesela

Stroje gości weselnych to zaledwie jeden z wielu czynników mających wpływ na wyjątkowość zdjęć z przyjęcia. Na fotografiach z imprezy weselnej często pojawiają się stoły. Warto postawić zatem na nich winietki, które będą pasowały do motywu przewodniego wesela oraz dekoracji ozdabiających salę. Do przyjęcia w rustykalnym stylu na pewno będą pasowały winietki z motywem polnych kwiatów.

Papeteria ślubna nie musi jednak ograniczać się jedynie do zaproszeń i winietek. Coraz większą popularnością cieszą się drobne upominki dla gości. Na stołach zapanuje jeszcze większa harmonia, jeśli prezenty dla rodziny i znajomych będą miały opakowania nawiązujące stylem do winietek oraz wystroju sali weselnej. Warto także pomyśleć o zakupie oryginalnych zawieszek na alkohol, numerków na stoliki, menu weselnego czy też księgi gości.

Oszczędność czasu

Zawężenie poszukiwań idealnej papeterii ślubnej do określonego stylu i kolorystyki może znacząco przyspieszyć i ułatwić podjęcie decyzji o wyborze zaproszeń ślubnych czy też winietek. Nawet przy dość odmiennych preferencjach kolorystycznych państwa młodych o wiele łatwiej o kompromis, jeśli wcześniej para zdecydowała się na motywy ludowe czy też elegancki wystrój sali w minimalistycznym stylu.

Dobrym pomysłem może również być zakup zestawu papeterii ślubnej ze sklepu Amelia Wedding, w którym wszystkie elementy będą miały identyczny wzór i kolor. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ wystarczy jedna decyzja pary młodej zamiast osobnych dyskusji o zaproszeniach, winietkach i prezentach dla gości. Zestaw papeterii ślubnej może ponadto ułatwić zapamiętanie niepowtarzalnego klimatu przyjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here