kosmetyki
fot.: pexels.com

Czy kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów kupić w drogerii, a może w profesjonalnym salonie fryzjerskim? Oto pytanie, przed którym stoi wiele kobiet, zanim zdecydują się na zakupy. Jak się okazuje, odpowiedź nie jest wcale taka oczywista. Co więcej, zarówno jedna, jak i druga teoria ma swoich zwolenników i przeciwników. Jaka jest więc różnica między tymi produktami?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czym-roznia-sie-kosmetyki-profesjonalne-drogeryjnych/

Kosmetyki do włosów z salonu fryzjerskiego

Otóż okazuje się, że pierwsze różnice można zauważyć bardzo szybko. Przykładowo, farby do koloryzacji włosów dostępne w salonach fryzjerskich, mają w swoim składzie mniej amoniaku. Wynika to z faktu, że w salonie to fryzjer ma wpływ na proces koloryzacji włosów, więc dostosowuje go indywidualnie do potrzeb. Natomiast w przypadku farb z drogerii, klientki liczą na uzyskanie natychmiastowego efektu ze zdjęcia.

Oprócz tego, produkty polecane przez fryzjerów są bardziej wyspecjalizowane, a także można je dostosować w zależności do wymagań klienta lub potrzeb włosów. Klientki decydujące się na tego rodzaju kosmetyki mogą mieć również pewność, co do ich wysokiej jakości.

Pielęgnacja drogeryjna

Niestety, decydując się na zakupy w drogerii, trzeba pamiętać, że na półkach można znaleźć produkty różnej jakości. Często okazuje się bowiem, że producenci bardziej skupiają się na odpowiedniej oprawie reklamowej i marketingowej, niż na samej zawartości kosmetyku.

Mogłaby to być także jedna z przyczyn, dla których włosy po wyjściu od fryzjera są miękkie i gładkie, a po wymodelowaniu ich w domu… efekt jest daleki od oczekiwanego. Warto ponadto pamiętać, że kosmetyki drogeryjne są dużo mniej wydajne i mimo, że ich cena jest niższa, to wystarczą tylko na kilka użyć.

Włosy są wizytówką każdego człowieka, niezależnie od płci oraz wieku. Właśnie dlatego, warto zapewnić im odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Dzięki nim można uzyskać naprawdę spektakularne efekty, które przyciągną niejedno spojrzenie.

Przeczytaj też: http://www.dessire.pl/z-czego-skladaja-sie-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here