Moda na brodę trwa od dobrych kilku lat. Na ulicach, w telewizji, w prasie – wszędzie można spotkać mężczyzn z pieczołowicie wypielęgnowanym zarostem. Osiągniecie takiego efektu wymaga jednak pracy.

I to nie byle jakiej. Dla wielu osób „siedzących” w temacie przygotowanie takich stylizacji to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku długich i bujnych bród. Wszystko to sprawia, że wielu z nas postanawia postawić na usługi oferowane przez fachowców.

Fryzjerzy oraz profesjonalni barberzy potrafią z zarostem zdziałać prawdziwe cuda, polecając dodatkowo mnóstwo środków pielęgnacyjnych, które pozwolą nam jeszcze skuteczniej zadbać o zarost. Jak się jednak okazuje, tego typu czynności możemy wykonywać sami, na własną rękę. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości sprzęt.

Urządzenia do stylizacji zarostu

Oferta rynkowa  w tej kategorii jest bardzo szeroka, poszczególne sprzęty są zróżnicowane nie tylko pod kątem ceny, ale również sposoby działania i obsługi wielu funkcji dodatkowych, które zdecydowanie urozmaicają cały proces. Zaopatrzyć powinniśmy przede wszystkie w dwa urządzenia. Jakie?

Golarka elektryczna

Wybór ze wszech miar oczywisty. Oczywiście możemy ograniczyć się do zakupu tradycyjnych maszynek, które jednak mają ze stylizacją tyle wspólnego, iż pozwolą nam na pozbycie się włosów z miejsc, w których znaleźć się nie powinny.

Szeroki zakres opcji zagwarantuje nam więc tylko dobrej jakości golarka elektryczna – nie tylko pozwoli nam się ogolić, ale również wyłącznie skrócić i wyrównać zarost. Oczywiście jest to możliwe wyłącznie w przypadku specjalnych modeli posiadających wbudowany trymer. Na szczęście jest ich coraz więcej. Pozwalają one dość swobodnie dostosowywać realizowane programy strzyżenia, zależne między innymi od tego, na jakiej długości zarost chcemy się zdecydować.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu golarki? Przede wszystkim na zastosowany system golący. Pod tym względem mamy trzy możliwości wyboru. Najtańsze będą urządzenia wyposażone w system foliowy. Ostrza tych golarek są pokryte specjalną folią z dziurkami, do których przedostają się włosy. W ten sposób możliwe jest płynne golenie, pamiętać należy jednak o tym, że potrwa ono stosunkowo długo. Metoda ta nie zawsze jest dokładne, co ma ogromne znaczenie w przypadku stylizacji.

Wszystko to sprawia, że lepiej decydować się na modele głowicowe. Posiadają one zazwyczaj dwa lub trzy głowice, które skutecznie dopasowują się do kształtu twarzy, zapewniając dokładne strzyżenie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Między innymi na zasilanie (na rynku dostępne są golarki sieciowe, akumulatorowe, bateryjne oraz akumulatorowo-sieciowe), sposób golenia (na mokro czy na sucho), a także wszelkie funkcje dodatkowe, spośród których wymienić można chociażby wskaźnik naładowania akumulatora czy też te ułatwiające czyszczenie urządzenia.

Trymer

Dobrej jakości golarki z odpowiednimi funkcjami pozwalają na skuteczną stylizację zarostu, jednak żadne urządzenie nie poradzi sobie z tym lepiej niż trymer. Został on bowiem specjalnie przygotowany do strzyżenia włosów i brody, dzięki czemu mamy bardzo szerokie pole manewru. Oczywiście na rynku dostępne są także modele do usuwania włosów z nosa oraz uszu, jednak nas obchodzi tylko zarost.

Dlaczego warto kupić trymer? Przede wszystkim dlatego, że pozwala dostosować długość brody i wąsów do interesującej nas długości. Umożliwi także dokładne wyrównanie zarostu, dzięki czemu będzie on prezentował się znacznie lepiej. Wszystko dzięki wąskim ostrzom, które mogą działać w różnych trybach.

Jaki trymer do włosów wybrać?

Oczywiście chcąc zagwarantować sobie wysoki komfort wszelkich czynności stylizacyjnych, musimy dokonać wyboru odpowiedniego modelu trymera. Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii.

  • Zasilanie – na rynku dominują przede wszystkim urządzenia akumulatorowe, z którym możemy korzystać wszędzie. Ich jedyną wadą jest konieczność regularnego ładowania, jednak większość trymerów pozwala na kilkudziesięciominutowe działanie, które okaże się w zupełności wystarczające.

Jeśli jednak nie uśmiecha nam się ciągłe podłączanie urządzenia do ładowarki, powinniśmy wybrać model sieciowy, czyli podłączany do gniazdka. Pamiętajmy jednak o sprawdzeniu długości przewodu – jeśli okaże się on zbyt krótki, stylizacja brody może okazać się bardzo niewygodna. Na rynku znajdują się także trymery akumulatorowo-sieciowe, stanowiące połączenie tych dwóch typów.

  • Ustawienia – im jest ich więcej, tym lepiej. Dobrej jakości trymer powinien pozwalać na strzyżenie brody i wąsów na wybraną długość, a także na odpowiednie wyprofilowanie zarostu. Polecane są zwłaszcza modele z wbudowanymi wyświetlaczami, które pozwalają łatwo dostosować kolejne ustawienia.
  • Dodatki – wspomnieć można tu o funkcjach ułatwiających czyszczenie urządzenia, wszystkie opcje zabezpieczające, a także wspomniane wskaźniki i wyświetlacz, który zdecydowanie ułatwia dostosowanie urządzenia.

Odpowiednio dobrany trymer pozwoli na dowolną stylizację brody i wąsów. Co ważne, na rynku dostępne są także urządzenia wielofunkcyjne. Mogą być to modele, które działają jak golarka, trymer, a nawet maszynka do włosów. Oczywiście musimy być gotowi na to, że okażą się one dość drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here