5 najbardziej męskich zawodów

Nagi tors, krople potu lśniące na plecach, silne mięśnie podkreślone napiętą skórą i kilkudniowy zarost, a w dłoniach trzymane ciężkie i ostre narzędzie, które nieustannie unosi i wbija, unosi i wbija. W wyobrażeniach wielu tak właśnie wygląda najbardziej męski z mężczyzn w trakcie pracy. Ale czy naprawdę tak jest? Czy mężczyzna musi pracować fizycznie i prezentować swoją atletyczną sylwetkę, abyśmy uznali, że wykonuje męski zawód? Czy może jednak coś się pozmieniało w naszym postrzeganiu? Może mężczyzna nie musi być już wysokim i silnym fizycznie przywódcą stada? Może coś innego jest the new sexy?

Szukasz pracy? Zmieniasz branżę? Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Świetnie! Przyjrzyj się naszemu rankingowi najbardziej męskich zawodów, a zaskoczy Cię ich różnorodność. Na pewno znajdziesz coś dla siebie – podpowiada ekspert ze strony eronplus.pl.

5. Mundurowy

Mężczyźni w mundurach od zawsze wywołują szybsze bicie serca i rumieńce u kobiet i to się nigdy nie zmieni. Żołnierze są silni, odważni i odpowiedzialni. Gotowi poświęcić życie w walce o to, co dla nich najważniejsze. Wytrwale dążą do celu, ciągle się rozwijają, a im wyżsi rangą, tym większy budzą szacunek. Piloci natomiast spełniają marzenia o lataniu i okiełznują potężne maszyny. Od nich zależy życie setek ludzi, którzy z zaufaniem zajęli miejsca na pokładzie. Piloci samolotów wojskowych przeprowadzają ważne i niebezpieczne misje. Bronią innych, narażając siebie. Policjanci z narażeniem życia bronią praworządności. Są sprawni fizycznie, umieją wpływać na ludzi i szybko podejmować trafne decyzje. Są racjonalni i opanowani. Strażacy z własnej woli wchodzą w środek piekła, by ratować inne ludzkie życie. Ich praca, to coś więcej. To misja i powołanie. Mundurowi są połączeniem męskości fizycznej podkreślonej seksownym krojem uniformu i odznakami z silnym charakterem i niezachwianym systemem wartości. Męskie? Nie inaczej!

4. Programista

Schowaj do szafy przekonanie, że programista to pryszczaty chudzielec we flanelowej koszuli w kratę. Wiadomo, tacy też są. I oni też pewnie swoim uroczym niedoświadczeniem w sprawach damsko-męskich potrafią przyciągnąć kobiety. Fakt jest jednak taki, że programiści to ludzie o bystrych, analitycznych umysłach i grubych portfelach. Pracują w najnowocześniejszych firmach i są pożądani na rynku pracy jak nikt inny. To nie oni walczą o posadę, to pracodawcy walczą o nich. Dzięki temu programiści mogą chcieć więcej i chętnie z tej możliwości korzystają. Otaczają się najświeższymi technologiami i sami są ich częścią. Dają życie robotom i automatyzują przestrzenie, w których my żyjemy. Piszą poważne programy urządzeń do zdalnych operacji i zapewniają nam rozrywkę budując silniki gier komputerowych w wirtualnej rzeczywistości. A więc? Inteligencja jest niezwykle seksowna, a mężczyzna używający jej do pokonywania trudności i tworzenia nowych rozwiązań – męski na 110%!

3. Biznesmen

Władza i prestiż to idealne atrybuty mężczyzny. Własna, dobrze prosperująca firma świadczy o umiejętności podejmowania rozsądnego ryzyka i dobrych decyzji. Biznesmeni są zdecydowani, umieją zachować się w eleganckim towarzystwie i zaimponować, nie tylko płci przeciwnej. Otaczają się gadżetami podkreślającymi pozycję i stanowisko, umieją zarządzać ludźmi i myśleć nieszablonowo, a stan konta pozwala im na spełnianie wszelkich fanaberii. Jeśli radzisz sobie z prowadzeniem biznesu, to umiesz zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i zadbać o swoją kobietę. Jesteś fundamentem, na którym pewnie buduje się życie, obojętnie czy chcesz je budować sam czy z drugą połową.

2. Lekarz

Nieważne czy leczy małe dzieci z kataru czy przeprowadza operacje na otwartym sercu. Lekarz to człowiek wrażliwy i inteligentny. Jego pracą jest ratowanie życia. Jest pewny siebie i swojej wiedzy, wie że każde zawahanie, każda pomyłka mogą skończyć się tragicznie. Zawód lekarza budzi szacunek, zwłaszcza jeśli lekarz swoją pracę wykonuje na najwyższym poziomie i ma odpowiednie podejście do ludzi. Własna praktyka lekarska zapewnia dostatnie życie, samochody, domy i poczucie robienia czegoś dobrego i ważnego. Wiesz jak to jest wrócić do domu po ciężkim dniu i mieć świadomość, że może i jesteś niemiłosiernie zmęczony, ale przecież uratowałeś dziś ludzkie życie, czyjegoś ojca, matkę, czyjeś dziecko? Lekarz wie. Niesienie pomocy i ulgi jest takie ludzkie, takie męskie!

1. Artysta

Która kobieta nie wzdychała choć raz do szalonego rockowego gitarzysty, albo aktora, który w każdym filmie grał amanta doskonałego? Który mężczyzna choć raz nie zazdrościł gwiazdom popu rzeszy fanek rzucających staniki na scenę, albo fotografom uwieczniania na zdjęciach najpiękniejszych modelek? Nie tylko mięśnie, pot i siła są męskie. Wrażliwość i romantyzm są inną, ale tak samo pełnoprawną stroną męskości. Wiele kobiet ceni je ponad wygląd i stereotypowo męskie cechy. Kreatywność artystów nie pozwala się im nudzić. Nie pozwala się też nudzić nikomu w ich otoczeniu. Zaskakują niezwykłymi prezentami i miejscami spotkań. Nie każdy artysta może pochwalić się materialnym bogactwem, ale to wewnętrzne jest niezwykle cenne, zwłaszcza jeśli dzieli się z nim z innymi. Mężczyzna-artysta, którego wzrusza piękno, który prostymi słowami mówi nietuzinkowe komplementy, który śpiewa i gra na gitarze przy ognisku może spokojnie stanąć w szranki ze stereotypowym drwalem.

Widzisz? Testosteronu mają pod dostatkiem mężczyźni pracujący zarówno siłą, jak i umysłem i uczuciami. Jaki zawód Ty wykonujesz i dlaczego on też jest męski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here