Każda mama wie doskonale, jak ważne są spacery z dzieckiem. Dzięki przebywaniu na zewnątrz, mały człowiek uczy się i poznaje otaczający go świat i jednocześnie nabywa ważnej dla organizmu odporności. Dlatego tak bardzo istotny jest odpowiedni wybór wózka spacerowego.

Wózek spacerówka jest produktem, który ma przede wszystkim za zadanie zapewniać dziecku najwyższe bezpieczeństwo podczas spaceru, jak również najwyższy stopień wygody. Musi być ponadto bardzo lekki, łatwy do transportu i zwrotny. Oferta dostępnych na rynku wózków jest bardzo bogata. Natomiast podjęcie właściwej decyzji nie jest wcale łatwe.

Wózek bez gondoli

Wózki spacerowe muszą być nie tylko wygodne dla dziecka, ale i poręczne dla jego opiekunów. Bardzo dobre są więc wózki spacerowe, które nie mają osobnej gondoli. Takie wózki po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca i są tym samym łatwe do przechowywania. Takie wózki dzielimy na: wózek spacerowy typu parasolka, wózek składany w książkę, wózek biegowy, na rolki oraz samolotowy. Ponadto wózki spacerowe różnią się między sobą pod względem takich wyznaczników jak: waga, łatwość składania, a także przeznaczenie oraz wielkość poszczególnych elementów typu: koła (wielkość – im większe tym łatwiejsze manewrowanie wózkiem), siedzisko (szerokość i wielkość – od niego zależy wygoda dziecka), stelaż (rozmiar po złożeniu). A wszystkie elementy mają tu znaczenie. Warto też pamiętać, że taka typowa spacerówka doskonale się sprawdza podczas spacerów, gdy na zewnątrz jest ciepło, czyli latem i wiosną.

Idealny wózek na spacer

Idealna spacerówka powinna zapewniać więc wygodę i dziecku i rodzicom. Tapicerkę powinno się łatwo prać i ewentualnie zmieniać. Wózek spacerowy powinien mieć zabezpieczającą barierkę, a także wyposażony w amortyzatory – do jazdy po nierównej powierzchni, hamulce (bezpieczeństwo dziecka), wygodne oparcie dla pleców malucha, zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, regulowaną budkę, bezpieczne do zapięcia dziecka pasy, jak również regulowany uchwyt dla rodziców. Te wszystkie cechy zapewniają wygodę i bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here