Rynek magazynowy w Polsce rośnie w siłę!

Według licznych raportów z roku na rok przybywa powierzchni magazynowych na terenie Polski. W pierwszym kwartale 2019 roku całkowite zasoby tych powierzchni wynosiły prawie 16,5 miliona m². Obiekty typu self storage pojawiają się w wielu nowych lokalizacjach – nie tylko w wielkich miastach, ale i również w małych miasteczkach. Nie tak dawno, bo 4 listopada bieżącego roku, w okolicach Krakowa otworzył się kolejny obiekt od firmy Less Mess Storage. Na tym jednak nie koniec!

Self Storage coraz bardziej popularne

Od kilku lat rynek magazynowy w Polsce rośnie w siłę. Jak wynika z analiz, tylko w pierwszym kwartale 2019 roku powstało aż 506 tys. m² nowoczesnych powierzchni magazynowych. Mowa tu nie tylko o typowych magazynach należących do firm produkcyjnych, ale także o obiektach typu self storage. Skąd tak dynamiczny rozwój w sektorze magazynowym?

Popularność obiektów typu self storage wynika m.in. z rosnącego zapotrzebowania na wolne przestrzenie magazynowe. Wiąże się to m.in. z rozwojem branż, które napędzają popyt na takie właśnie obiekty. Mowa tu głównie o branże e-commerce. Z biegiem lat w Polsce powstaje coraz więcej sklepów internetowych. Aby mogły one działać i wciąż się rozwijać, potrzebują coraz więcej przestrzeni magazynowej.

Warto jednak pamiętać, że z samoobsługowych magazynów korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale także osoby prywatne. Coraz częściej się przeprowadzamy albo planujemy remonty. Często w tym czasie musimy gdzieś przechować swoje meble i sprzęty. Wówczas dobrym rozwiązaniem stają się samoobsługowe przechowalnie. Ponadto jest to idealne rozwiązanie także wtedy, gdy mieszkamy w kawalerce i nie posiadamy swojej piwnicy. Wówczas żeby nie zagracać mieszkania oponami na zmianę, rowerem czy innymi bibelotami, wynajmujemy niewielką przestrzeń w magazynie typu self storage. Jest to skuteczny i zarazem bezpieczny sposób na utrzymanie porządku w naszym mieszkaniu. Do schowków mamy dostęp przez całą dobę, a dzięki temu, że każde pomieszczenie chronione jest indywidualnym kodem oraz alarmem, mamy pewność, że żadna niepożądana osoba nie dostanie się do naszych rzeczy.

Self Storage – nie tylko w wielkich miastach

Jeszcze kilka lat temu obiekty typu self storage mogliśmy spotkać jedynie w większych miastach. Rosnące zainteresowanie i wykorzystanie samoobsługowych schowków sprawiło, że na mapie Polski pojawia się coraz więcej przechowalni – nie tylko w czołowych miastach kraju, ale także w niewielkich miasteczkach.

Jedną z takich firm, która zarządza już kilkoma takimi obiektami na terenie Polski, jest Less Mess Storage. Do tej pory magazyny tej firmy znajdowały się m.in. w Warszawie, Poznaniu, w okolicach Gdyni i Gdańska, a także niedaleko Krakowa. Ze względu na rosnący popyt wśród mieszkańców Krakowa i okolicznych miasteczek 4 listopada 2019 roku powstał kolejny magazyn. Obiekt znajduje się przy ulicy Willowej 99 w Modlniczce (obok Krakowa).

Jeśli chcemy skorzystać z nowego obiektu, możemy sprawdzić na stronie Less Mess Storage, jak duże powierzchnie są do wynajęcia i w jakich cenach. Na witrynie internetowej firmy przeczytamy również o dodatkowych usługach, świadczonych przez Less Mess Storage, takich jak obsługa, odbiór i wysyłka przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here