salon remont

Zmęczył Cię już układ mebli w salonie i jego dekoracje? Pokażemy Ci, że w 7 dni możesz zmienić swój salon o 180 stopni, byś znów mogła czuć się w nim dobrze. Nawet zmiana kilku elementów w salonie może nadać nowego charakteru, dlatego nawet jeśli nie chcesz burzyć ścian i zmieniać instalacji elektrycznej, dalej masz szanse totalną metamorfozę salonu. Wiele prac możesz wykonać samodzielnie, co zmniejszy koszty remontu. Od czego zacząć?

1. Kolorystyka salonu

Aby wszystko ze sobą współgrało trzeba zacząć od wyboru palety kolorów. Jeśli nie czujesz się na siłach na eksperymenty, postaw na bezpieczne pastele. Nie oznacza to jednak, że cały salon musi być w beżach i brązach. Szare ściany i pastelowe dodatki takie jak róż, czy błękit pomogą stworzyć świeżą i przytulną przestrzeń. Szarości od lat nie wychodzą z mody i są uniwersalne.

Szare tło ścian doskonale wyeksponuje nawet subtelne barwy. Jeśli już wybierzesz kolor ścian i przygotuj je do malowania. Łatwiej pomalować ściany i sufit, gdy wybierasz ten sam kolor, jednak nawet jeśli jesteś amatorem i używasz nowego koloru, cały proces powinien zająć Ci tylko 2 dni. Pamiętaj, aby każda warstwa wyschła całkowicie przed nałożeniem nowej. Zadbaj o dobrą wentylację i ogrzewanie pomieszczenia.

2. Meble do salonu

Zastanów się, które meble nadają się do dalszego użytku. Może twoja kanapa, czy narożnik ma odkształconą piankę i nie jest tak wygodny, jak kiedyś. Tapicerowane meble to także siedlisko kurzu, co jest doskonałą pożywką dla roztoczy i gotowym przepisem na alergię. Dlatego rozważ zakup nowych mebli tapicerowanych.

W związku z ograniczonym czasem poszukaj Outletów meblowych lub sklepów internetowych, gdzie znajdziesz pełnowartościowe meble od ręki tanio i szybko. Takim przykładem jest meblowy sklep online sweethomeshop.pl. Znajdziesz tutaj narożniki, kanapy i fotele prosto od producenta.

Poza meblami tapicerowanymi zostają jeszcze szafki i komody. Jeśli chcesz zostać przy mniejszym budżecie, nie musisz wymieniać tych elementów. Sprawdź, czy meble te nie potrzebują drobnych napraw, przemalowania lub choćby zmiany uchwytów. Dzięki temu refresh salonu będzie jeszcze bardziej spektakularny.

Układ mebli ma tutaj ogromne znaczenie. Dobrze ustawiony narożnik wnosi do salonu symetrię i harmonię. Łatwiej będzie Ci się poruszać w ciągach komunikacyjnych, a nawet może okazać się, że znalazło się miejsce na regał na książki.

3. Oświetlenie

Sprawdź, czy oświetlenie główne oraz punktowe jest wystarczające w codziennym życiu. Może potrzebujesz dodatkowej lampy stojącej do kącika czytania, albo doświetlenia dekoracji. Postaw na energooszczędne oświetlenie LED, dzięki którym obniżysz rachunki za prąd bez straty na oświetleniu wnętrza.

Eksperci obliczyli, że miesięczny koszt cowieczornego oświetlenia wnętrza listwą LED jest równy kilku złotym. Od teraz nie musisz biegać i gasić lampek za domownikami. Jeśli wymieniasz oprawy na nowe, zastanów się nad sprzedażą ich na portalach, aby odzyskać nawet kilkaset złotych. Może dzięki temu kupisz wymarzony fotel Uszak do salonu?

4. Dekoracje

Dekoracje mają to do siebie, że łatwo z nimi przesadzić.‌ Kieruj się zasadą im mniej, tym lepiej. Natłok elementów dekoracyjnych może przytoczyć wnętrze i sprawiać wrażenie wiecznego bałaganu. Nie trzeba być z zamiłowania minimalistą, by odczuwać zmęczenie w tak zagraconym pomieszczeniu. Pozbądź się dekoracji, co do których nie masz żadnego sentymentu. Zdjęcia opraw w ramki i powieś na ścianie. Jeśli nie chcesz wiercić dziur w ścianach, użyj gwoździ samoprzylepnych.

5. Dodatki

Wymień poszewki poduszek w kolorystyce zbliżonej do reszty dodatków. Jednak, jeśli wszystkie elementy w salonie są dla Ciebie zbyt mdłe, możesz ożywić wnętrze za pomocą poduszek w energetycznych kolorach.

Firanki i zasłony to ważny element w salonie, który może zniszczyć całą aranżację. Najbezpieczniej jest zawiesić białe, pozbawione haftów firanki oraz minimalistyczne zasłony. Wybierając kolor użyj palety barw dodatków, by ujednolicić aranżację.

Patrzysz na nową aranżację salonu i czegoś Ci brakuje? Prostym sposobem na ożywienie wnętrza są zielone rośliny. Modne w ostatnich sezonach Monstery doskonale ożywią wnętrze i pomogą oczyścić powietrze w salonie. Kilka lub kilkadziesiąt złotych wydane na rośliny to najprostszy sposób na dokończenie metamorfozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here