Musimy pamiętać o tym, że jeśli zadbamy o swoje ciało odpowiednio wcześnie- będzie ono w dobrej kondycji do późnego wieku. Wystarczy spojrzeć na naszych dziadków- kiedyś nie było słodyczy, nie jadło się tłusto i dużo pracowało fizycznie- dlatego nasi dziadkowie do późnych lat swojego życia zachowywali sprawność fizyczną i rzadko kto borykał się z otyłością. Orzechy włoskie – właściwości odżywcze i zdrowotne tych orzechów są tak duże, że chyba nie sposób zebrać ich w jednym miejscu. Są idealnym składnikiem dla utrzymania zdrowego serca i układu krwionośnego, regulują poziom cholesterolu we krwi, a także pomagają utrzymać prawidłową masę ciała. Należy je więc bezwzględnie dołączyć do swojej diety.
A co jeść przy problemach z wątrobą? Niestety coraz więcej osób cierpi na problemy związane z tym narządem, a dieta w tym wypadku jest bardzo wskazana. Po pierwsze- usunięcie z jadłospisu tłustych potraw. Cieknące tłuszczem karkówki z grilla nie mogą znaleźć się już w naszym menu. Dieta musi zostać wzbogacona w świeże warzywa i owoce, kasze oraz brązowy makaron. I przede wszystkim musimy zrezygnować z alkoholu.
Z racji tego, że jak większość społeczeństwa spędzamy wiele godzin przed monitorem komputera warto znać kilka sposobów na zdrowe oczy, które tak bardzo męczą się od sztucznego i jasnego światła. Warto raz na pół godziny oderwać wzrok od monitora i spojrzeć przez okno. Wysilić wzrok próbując odczytać napisy na dalekich reklamach. Po powrocie z pracy dobrze jest przyłożyć do powiek waciki nasączone w naparze z rumianku- to ukoi zmęczone oczy. I wprowadźmy do diety marchewki!

http://mamapyta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW biegu
Następny artykułJak wyglądać dobrze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here