Przysiady bułgarskie – czy warto je wykonywać?
Tak, ale w szczególności zalecane są one dla lekkoatletów, ponieważ zwiększają moc wyskoku i startu, a przy tym poprawiają stabilizację ciała. Przy wykonywaniu ich ćwiczący mocno angażuje szczególnie mięśnie grzbietu i brzucha i potrzebuje przy tym dużo energii, przez co przysiady takie są trudne ale stanowią wyzwanie dla sportowca. Inaczej nazywane są przysiadami pitchera z nazwy angielskiego miotacza w baseballu, może stąd, iż potrzebuje on dużo siły do takiego rzutu piłką, aby osiągnęła niezawodną prędkość.
Najlepsza pora do ćwiczeń?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od naszego zegara biologicznego i powodu gimnastyki. Osoby chcące schudnąć powinny ćwiczyć w godzinach porannych, tak aby podkręcić na cały dzień swój metabolizm. Ktoś, komu zależy na rzeźbie ciała i poprawie kondycji powinien ćwiczyć pomiędzy godziną 16:00 a 18:00, wtedy organizm osiąga najwyższy stopień wydolnościowy poprzez rozgrzane mięśnie i wysoką temperaturę ciała. Pamiętajmy, że każda pora jest najlepsza, bo sport to zdrowie i niezależnie od tego liczą się konsekwencja i efekty!
Wybierając się na trening w plener bądź przemierzając długi odcinek drogi z siłowni do domu, tak aby nie brać ze sobą zbędnego balastu oprócz wody mineralnej rozwiązaniem jest – żywność liofilizowana – czym jest i co warto o niej wiedzieć? – są to produkty żywnościowe po odparowaniu z nich wody, ale nadal zachowujące swoje wartości i właściwości odżywcze. Przez swoją postać są lekkie i zabierają mało miejsca. Zazwyczaj liofilizowane są owoce, warzywa, grzyby, zioła, czy ryby, mięso oraz wędliny w mniejszych kawałkach. Polecam.

http://www.yooki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here