Ból głowy jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości. Jest tak powszechnym zjawiskiem, że bardzo często bagatelizujemy sprawę, bierzemy tabletkę przeciwbólowa i wydaje nam się, że sprawa załatwiona. Jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i jeśli czujemy, że pojawiające się bóle są zbyt częste lub zbyt mocne, skonsultujmy to z lekarzem.

Ból głowy – skąd się bierze?
Najczęściej przyczynami jest niedotlenienie mózgu. Spowodowane może być przebywaniem w dusznym pomieszczeniu, niewłaściwym krążeniem krwi lub uciskami na naczynia krwionośne.
Zupełnie niegroźne bóle głowy, to te wywołane nadmiernym stresem, przemęczeniem, przebywaniem na słońcu lub w zbyt głośnym otoczeniu. Wtedy faktycznie wystarczy zaaplikować sobie tabletkę, po której ból ustąpi i nie ma się o co martwić.
Bóle głowy mogą również świadczyć o poważnych dolegliwościach, które może zdiagnozować tylko lekarz specjalista.

Kiedy i do jakiego lekarza iść po poradę?
Jeśli bóle są bardzo uporczywe i częste. Tabletki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi, a bólowi zaczynają towarzyszyć mdłości lub zawroty głowy. W takich przypadkach należy niezwłocznie iść do lekarza. Na początku można wybrać się do lekarza internisty, ten jeśli uzna to za koniecznie skieruje nas do specjalisty neurologa.

Objawem jakiej dolegliwości może być ból głowy?
Jeśli silne bóle głowy pojawiają się zupełnie bez przyczyny może to być objaw chorobowy.
Pierwsza i najpowszechniejsza sprawa to migreny, potrafią bardzo utrudniać życie. Bardzo często nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z bólem za pomocą leków bez recepty dlatego warto iść do lekarza po fachową poradę i odpowiednie leki.
Bardzo często okazuje się, że zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego są przyczyną bólu głowy. Tutaj zaleca się rehabilitację i ćwiczenia.
Lekarz neurolog po przeanalizowaniu objawów może nas skierować na tomografię lub rezonans głowy. Ma to na celu wykluczenie wszelkiego rodzaju guzów czy tętniaków mózgu, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych.
Także choroba nadciśnieniowa może być przyczyną bólu głowy.

http://www.fabrykafigury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here