Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa

Wiele osób zastanawia się, na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa. Zmiennych jest naprawdę wiele, dlatego niektórzy mogą czuć się mocno pogubieni. W tym artykule podpowiemy, jaka karma mokra dla psów będzie najlepsza.

Wybór karmy dla psa

Należy pamiętać, że psy mogą się różnić nie tylko wiekiem i aktywnością, ale również metabolizmem, wagą oraz stanem zdrowia. Kryteriów różnicujących jest zdecydowanie więcej, ale bardzo ciężko jest wymienić wszystkie. Warto jasno podkreślić, że mokra karma, która może służyć jednemu psu, nie zawsze będzie odpowiednia dla drugiego. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku osób, które mają kilka psów w domu.

Kupowanie osobnej karmy dla każdego psa to niestety spory wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Wybór karm dla psów jest jednak bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla swojego zwierzaka. Najważniejszy jest oczywiście skład, który zawsze trzeba sprawdzić przed zakupem. W suchej masie jest zazwyczaj 70-80% mięsa, ponieważ woda ulega odparowaniu. Należy pamiętać, że większość producentów podaje skład przed dehydratyzacją. Kluczowa jest jakość mięsa, która ma bezpośredni wpływ na zdrowie psa. Mogą to być produkty przeznaczone do spożycia dla ludzi. Warto dodać, że karma sucha dla psów dobrze sprawdzi się w przypadku starszych osobników. Psy nie potrzebują urozmaiconej diety, dlatego nie trzeba się o to martwić.

Dobrej jakości karma dla psów

Pokarm czworonogów powinien być przede wszystkim stabilny, dlatego nie trzeba go różnicować pod względem składników. Lepszym zdrowiem cieszą się pupile, które codziennie dostają podobne posiłki, które składają się ze składników w ściśle określonych proporcjach. Należy pamiętać, że główną przyczyną biegunek u psów są nagłe zmiany składu pożywienia. Dlatego niektóre psy mogą spożywać jedynie suchą karmę. Niestety wiele produktów spożywczych jest szkodliwych dla zwierzaków, ale opiekunowie o tym nie wiedzą.

Dobrym przykładem jest kakao, które zawiera teobrominę. Warto dodać, że jest to alkaloid purynowy, który nie jest metabolizowany przez organizm czworonogów. Nawet przez kilkanaście godzin teobromina może się utrzymywać w przewodzie pokarmowym zwierzaka. Trzeba jasno podkreślić, że już 0,5 g teobrominy może być dawką śmiertelną dla pupila małej rasy. Najlepiej podawać zwierzęciu stabilny pokarm pod względem składników odżywczych. Wszystkie aktualne potrzeby czworonoga powinien odzwierciedlać wybór karmy dla psa. Można też kupować gotowe psie przekąski, jeśli zwierzę wydaje się znudzone dotychczasowym pożywieniem.

Szeroki wybór karm dla psów znajdziesz w sklepie internetowym https://zoopers.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here