Model i projekt logistyczny

0
1564

Organizacja obsługi logistycznej w przedsiębiorstwie jest teraz bardzo ważna. Ponieważ dzięki tej usłudze wszystkie produkty będą zamawiane wyłącznie dla konkretnego konsumenta i po potwierdzeniu płatności. A także, aby produkty zostały dostarczone z magazynu lub od dostawcy bezpośrednio do magazynu odbiorcy. Dzięki temu zmniejsza się koszt operacji przeładunkowych, magazynowania, przechowywania, transportu i eliminacji ryzyka związanego z niepłynnymi aktywami. We wszystkich tych działania na pewno pomoże model i projekt logistyczny.

Model logistyczny – zadania

Wirtualna rzeczywistość pozwala unaocznić projekt logistyczny, który klient może zobaczyć przed jego wykonaniem. Model logistyczny zapewnia możliwość obejrzenia na przykład linii technologicznej, magazynu czy fabryki na etapie projektowania, co pozwoli na dokładniejszą ocenę powstającego projektu.

Optymalizacji procesów mających miejsce w danej firmie sprzyja modelowanie, obejmujące takie obszary jak: logistyka, produkcja i usługi. Powstający model logistyczny może przynieść firmie ograniczenie kosztów oraz czasu. Firma zajmująca się projektowaniem modeli logistycznych może w krótkim czasie stworzyć najbardziej optymalne rozwiązanie dla danego przedsiębiorstwa.

Model logistyczny służy ograniczeniu kosztów, jakie ponosi dana firma, zapewnia bezpieczeństwo przeprowadzanych procesów oraz wpływa na poprawienie ich jakości i produktywności. Tworzenie modelu przebiega w 3 etapach to znaczy budowy modelu, urzeczywistnianie eksperymentów i zaprezentowanie osiągniętych rezultatów.

Takie modelowanie symulacyjne ma za zadanie:

  • Badanie i kontrolowanie koncepcji projektowych
  • Racjonalizacja i usprawnianie procesu produkcji
  • Usuwanie wąskich gardeł
  • Kontrolowanie kosztów, wydajności, jakości procesów.

Projekt logistyczny – cele

Zamówienie profesjonalnego projektu logistycznego umożliwi przedsiębiorcy poznanie wszystkich elementów, które mają wpływ na produktywność. W projekcie logistycznym mogą zostać ujęte wszystkie komórki organizacyjne firmy takie jak: produkcja, sprzedaż, magazyn, transport. Dzięki niemu wszystkie procesy zachodzące w firmie przebiegają bez powstawania nieprawidłowości i zgodnie z założeniami. Dobrze opracowany projekt logistyczny pozwala na optymalne wykorzystanie środków, surowców przedsiębiorstwa.

Zadania projektu logistycznego

  • Transport, magazynowanie, produkcja – całkowita analiza
  • Optymalizacja kosztów
  • Podejmowanie właściwych decyzji prowadzących do rozwoju firmy.

Transport wewnętrzny jest ważnym obszarem działania każdego przedsiębiorstwa. Projekt logistyczny pozwoli na ocenę i najlepsze wykorzystanie posiadanych przez firmę środków transportu. Obejmuje on również opracowanie wymaganej pojemności magazynowej i wyznaczenie najlepszych rozwiązań obsługi magazynu uwzględniając typy regałów, przenośników, wind itp. Symulacja komputerowa opracowana zgodnie z projektem daje możliwość rozpoznania i usunięcia pojawiających się w procesie produkcyjnym ograniczeń, a także ocenę najbardziej funkcjonalnego wykorzystania posiadanych przez przedsiębiorstwo linii produkcyjnych oraz dopiero tworzonych linii technologicznych.

Dlaczego warto korzystać z projektów logistycznych?

Przedsiębiorstwo wdrażając do realizacji projekt logistyczny będzie mogło działać zgodnie z dokładnym opisem procesów w nim zachodzących. Przygotowany przez firmę specjalizującą się w logistyce profesjonalny projekt zostanie przez nią zrealizowany. Ponadto każdy przedsiębiorca może skorzystać z doradztwa i pomocy po jego wdrożeniu.

Podejmując współpracę warto wiedzieć, że firma specjalizuje się zarówno w tworzeniu projektów jednej maszyny produkcyjnej jak również projektowaniu linii produkcyjnych. Konstruktorzy znają budowę maszyn produkcyjnych, dzięki czemu mogą podjąć się nawet najbardziej złożonego zadania. Systemy transportowe są również znane specjalistom logistycznym, dlatego każdy klient korzystając z usług firmy otrzymuje projekt adekwatny do potrzeb jego firmy. Projektanci wykorzystują w swojej pracy najnowsze rozwiązania konstrukcyjne oraz oprogramowanie umożliwiające przygotowanie projektu logistycznego w 3D.

Źródło: http://puls-medycyna.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here