Modna kuchnia 2019 – najważniejsze trendy

Obowiązujące trendy w aranżacji wnętrz kuchennych to zarówno sprawdzona klasyka, jak i kilka niespodzianek. Jeśli planujesz remont lub czeka Cię urządzanie nowego mieszkania czy domu, sprawdź, co jest modne. Idealna kuchnia to połączenie stylu i funkcjonalności.

Modne wnętrza kuchenne w nowoczesnym stylu są najmodniejsze, ale swoich zwolenników ma też styl klasyczny, boho, angielski, glamour itd. Niezależnie od wyboru, postaw na wysokiej jakości materiały – funkcjonalne i wytrzymałe meble kuchenne, solidne blaty drewniane, efektywny okap itd. Poznaj trendy 2019 w aranżacji kuchni!

Style kuchenne – nowości 2019

Nowości kuchenne 2019 to między innymi odświeżone odsłony znanych już stylów aranżacyjnych, głównie skandynawskiego minimalizmu. Jednak nowe trendy trafią w gust miłośników także innego designu – eklektyzmu, boho, new nordic itd.

Minimalizm wciąż górą

Najmodniejsze kuchnie to nadal wnętrza urządzone minimalistycznie. Królują meble i blaty dębowe drewniane, jasne lub pastelowe barwy, a także łączenie białych frontów szafek z ciemnymi dodatkami i oryginalnym oświetleniem. Zwykle są one otwarte na salon i urządzone w zbliżonym stylu oraz podobnej kolorystyce.

Eklektyzm i boho

Eklektyzm można określić jako styl łączący inne style. Jest niezwykle wyszukany, elegancki, luksusowy, lubi złote i mosiężne dodatki, mocne akcenty, zbliżone do miedzi barwy, np. morelowy. Bardzo dużo dodaje mu umiejętny dobór oświetlenia, akcesoriów kuchennych w odpowiednim stylu i dekoracji.

Z kolei boho przełamuje chłodny minimalizm, dlatego modne są kolorowe dodatki i artystyczny nieład. Wyróżnia go swobodny wystrój, luz i nieco hippisowski styl urządzania wnętrz. Boho lubi zestawienia kolorów, materiałów i tworzyw, nawet z recyklingu.

Kolory kuchni 2019

Meble i dodatki kuchenne przeważają w kolorach natury – są to biele, szarości, zielenie, beże i brązy. Modna jest m.in. butelkowa i oliwkowa zieleń, lekkie brązy oraz stylowe beże. Świetnie harmonizują z białymi i złotymi dodatkami. Warto wybrać np. beżowe meble, blat drewniany i ciemnozielone dodatki – taka kolorystyka idealnie wpisuje się w kuchenne trendy 2019.

Zaskoczeniem jest jednak powrót ciemnych odcieni, nie tylko głębokich brązów, granatów i fioletów, ale nawet czerni. Takie odcienie wspaniale prezentują się ze szklanymi oraz złotymi dodatkami, których nie powinno jednak być zbyt wiele.

Materiały i tworzywa w modnej kuchni

W modnych kuchniach zwykle królują materiały wykończeniowe dobrej jakości, eleganckie, stylowe, a nawet szlachetne – m.in. drewno, beton architektoniczny oraz metal. Warto zamówić solidny blat drewniany (np. dębowy lub bukowy), a na fragmencie jednej ze ścian zastosować kompozycję z dekoracyjnego betonu. Jeśli kuchnia łączy się z salonem, należy pamiętać, że oba wnętrza powinny ze sobą idealnie współgrać. Ponadczasowe materiały sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych, ale też eklektycznych, boho itd.

Urządzenia typu Smart

Warto też wspomnieć o wyposażeniu – w nowoczesnej kuchni nie powinno zabraknąć inteligentnych urządzeń. Nowości technologiczne są teraz na topie, dlatego warto zainwestować w sprzęty AGD. Usprawnią one pracę i utrzymanie porządku w kuchni – to m.in. inteligentna lodówka czy piekarnik, którymi można sterować zdalnie, czyli z poziomu smartfona.

Nowe trendy w kuchennych aranżacjach to w dużym stopniu odświeżenie starych stylów, ale w innych połączeniach. Duże znaczenie ma też jakość materiałów wykończeniowych, dobór dodatków i umiejętność wykorzystywania poszczególnych elementów, aby stworzyć modną i funkcjonalną przestrzeń, wygodną dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here