Defibrylator to niewielkie urządzenie ratujące życie. Elektrycznymi impulsami może przywrócić akcję serca. Jak potrzebne są to urządzenie pokazał niedawny, tragiczny wypadek na warszawskim dworcu. Niestety mężczyzny, który stracił przytomność nie udało się uratować dlatego, że urządzenie było niesprawne. Głośne były za to o dwóch, następujących po sobie, niemal z dnia na dzień, przypadkach ocalenia życia podróżującym korzystającym ze stołecznego lotniska.

Niestety w liczbie dostępnych defibrylatorów nasz kraj plasuje się w samej końcówce. Urządzenia są w większych urzędach, galeriach handlowych, na dworach i lotniskach. Czasem pojawiają się w największych zakładach pracy. Jednak to wciąż kropla w morzu potrzeb.

Stowarzyszenie „Dbaj o serce” otrzymało unijny grant, który przeznaczy na zakup dwudziestu takich urządzeń. Jednak, by najlepiej służyły jak największej liczbie mieszkańców naszego województwa potrzebne jest dokonanie spisu urządzeń dostępnych w tej chwili. Niestety nikt tych danych nie aktualizował i nasi wolontariusze przystąpią najpierw do inwentaryzacji sprzętu. Prosimy również o zgłaszanie defibrylatorów będących w posiadaniu firm i przedsiębiorstw. Tych najczęściej nie uwzględniają, dostępne ale szczątkowe informacje.

Defibrylatory, które zakupimy mają służyć jak największej liczbie mieszkańców dlatego też zwracamy się z prośbą dotyczącą nadsyłania sugestii ich przyszłego umiejscowienia.
Projekt zakończy się sporządzeniem internetowej mapy defibrylatorów, z uwzględnieniem nowo zakupionych, w połowie przyszłego roku.

http://www.pracowniapiekna.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here