Które pompy ciepła są najlepsze

Pompy ciepła zyskują bardzo szybko na popularności. Montuje się je zarówno w nowych budynkach mieszkalnych, jak i tych, które są użytkowane już przez jakiś czas. Niosą ze sobą szereg nieocenionych dobrodziejstw. Jakich? Dlaczego warto w nie zainwestować? Ile kosztują? Jakie firmy produkują najlepsze pompy ciepła? Mnóstwo pytań…a odpowiedzi na nie znajdziesz poniżej.

Zalety posiadania pompy ciepła

Jest ich zdecydowanie więcej niż minusów. Po pierwsze: są bardzo tanie w eksploatacji, co realnie przekłada się na długofalowe oszczędności. Wysokie rachunki za ogrzewanie domu oraz za ciepłą wodę znikną w mgnieniu oka! Łatwo jest zatem obliczyć, po jakim czasie poczyniona inwestycja Ci się zwróci. Po drugie: ekologia. Jeżeli leży Ci na sercu kondycja naszej Matki Natury (a powinno leżeć!), to nie zastanawiaj się i jak najszybciej zainstaluj pompę ciepła. Pompy ciepła korzystają jedynie z odnawialnych źródeł energii, nie kopcą, nie brudzą, nie zanieczyszczają. To od nas zależy, jaki świat zostawimy po sobie następnym pokoleniom. Myślę, że los Twoich dzieci (a z czasem i wnuków) nie jest Ci obojętny. Pomyśl o nich.

Pompy ciepła – koszt instalacji

Niestety, ta kwestia może nieco odstraszać. Musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie masz tyle? Nie martw się! Istnieje szereg całkiem korzystnych rozwiązań:

  • postaraj się o dofinansowanie. W Internecie znajdziesz na ten temat mnóstwo przydatnych informacji. Im prędzej aplikujesz, tym szybciej będziesz mógł korzystać ze swojej własnej pompy ciepła!
  • możesz wnioskować o niskoprocentowy kredyt z programu “Czyste Powietrze” albo “Moje ciepło”. Pamiętaj, że ta inwestycja szybko Ci się zwróci! Niech słowo “kredyt” Cię nie odstrasza.

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się montażem i doradztwem w szerokopojętym zagadnieniu “pompy ciepła”. Niektóre z nich oferują nawet pomoc w wypełnianiu stosownych wniosków. To naprawdę proste! Nie musisz się niczym stresować, przejmować czy denerwować.

Najlepsze pompy ciepła dostępne na rynku

Nie wiesz, na którą pompę ciepła się zdecydować? Jako, że ta inwestycja ma służyć Tobie (a może i następnemu pokoleniu) przez wiele długich lat, wybierz taką, która pochodzi od sprawdzonej, rzetelnej firmy. Mocne, solidne komponenty pompy ciepła, najnowocześniejsza technologia, w oparciu o którą została stworzona oraz profesjonalizm ekipy montującej to klucz do sukcesu. Ja ze swojej strony polecam pompy ciepła poniższych marek:

  • Panasonic – popularny japoński koncern działający na rynku już od…1918 roku. Wieloletnia tradycja, opracowywanie innowacyjnych metod produkcji, nowoczesna technologia, trwałość, solidność, niezawodność – wszystkie te słowa trafnie opisują nie tylko pompy ciepła z logiem Panasonic, ale także inne wyroby tej marki, takie jak telewizory, aparaty fotograficzne, głośniki i inne wyroby elektroniczne;
  • Galmet – jeden z wiodących producentów pomp ciepła na rynku. W jego ofercie znajdziesz pompy ciepła powietrzne i gruntowe, które charakteryzują się bogatym wachlarzem możliwości;
  • Ferroli – stosunkowo tanie i naprawdę dobre pompy ciepła;
  • Daikin – marka posiadająca w swojej ofercie różnego rodzaju pompy ciepła, m.in.: pompy typu powietrze-powietrze, niskotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda, średniotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda itd.

Gdzie po montaż pompy ciepła?

Zajrzyj na stronę www.pomorskaenergiaeko.pl i dowiedz się więcej nie tylko o pompach ciepła, ale ogólnie o odnawialnych źródłach energii. Znajdziesz tam nie tylko szczegółową ofertę montażu, ale także przydatne informacje o wszelkich dotacjach, dofinansowaniach i kredytach. Dowiesz się, jaką specyfikacją charakteryzują się najlepsze pompy ciepła i łatwo dobierzesz tę idealną dla siebie. A w razie jakichkolwiek wątpliwości nie bój się zapytać! Niezwykle profesjonalna i uprzejma obsługa jest gotowa rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here