Jak wybrać odżywkę do paznokci

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci potrafią zdziałać cuda. Dobrze dobrana odżywka zapobiega łamaniu, nadaje połysk, odżywia i wzmacnia. Może być również świetną bazą pod lakier z funkcją ochronną. Jeżeli systematycznie wykonujemy manicure, lakierujemy paznokcie, nakładamy hybrydę albo żel, powinniśmy również stosować odżywkę. Wszystkie wyżej wspomniane zabiegi niszczą bowiem paznokcie – mogą je osłabić, przyczyniać się do ich łamliwości i rozdwajania. Są to na szczęście procesy odwracalne.

Jak działa odżywka do paznokci?

Na rynku dostępne są różne odżywki do paznokci. Każda z kobiet może wybrać produkt, który będzie odpowiadał jej potrzebom. Poszukując właściwiej dla siebie odżywki, takiej jak Cuccio, trzeba kierować się jej składem. Przykładowo odżywka odbudowująca winna zawierać keratynę oraz wapń. Wzrost paznokci przyspieszają żelazo, krzemionka i ceramidy.

Z problemem rozdwajania się lub łamliwości poradzą sobie: witamina B7, witamina C, witamina F i witamina E, jeśli zaś chcemy utwardzać paznokcie, wybierajmy produkty zawierające pył diamentowy oraz proteiny jedwabiu.

Skład odżywek – na co zwracać uwagę?

Wybranie właściwej odżywki do paznokci nie jest łatwe. Na rynku dostępne są różne opcje. Przede wszystkim powinno się skupiać na danym problemie, z jakim nasze paznokcie się borykają. Poza tym wysokiej jakości odżywka winna mieć niewymyślny, czytelny i prosty skład.

Należy zwracać uwagę przede wszystkim na keratynę, wapń, magnez i krzem. Mile widziane są również liczne witaminy, które odpowiadają za skuteczne wzmacnianie płytki. Z kolei, jeżeli zależy nam na szybszym wzroście zdrowych paznokci, upewnijmy się, iż odżywka ma w składzie żelazo i krzemionkę.

Jak nakładać odżywkę do paznokci?

Nakładanie odżywki na paznokcie wydaje się bardzo łatwe. Jednakże, jak to zrobić, aby skutecznie zadziałała? Należy przede wszystkim nakładać preparat na oczyszczoną płytkę paznokci. Zanim pomalujemy paznokcie odżywką, powinniśmy przetrzeć je za pomocą wacika nasączonego kosmetycznym spirytusem lub cleanerem. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby zablokować proces wchłaniania odżywki.

Warto również zapoznać się z instrukcją nakładania podaną przez producenta. Niektóre odżywki nakłada się co kilka dni, zmywając uprzednio wcześniejszą warstwę odżywki, inne zaś wymagają pomalowania kilku warstw. Intensywna kuracja odbudowująca może potrwać kilka tygodni. Warto zacząć działać, kiedy zauważymy pierwsze z objawów osłabionej płytki paznokci. Dobre odżywki do paznokci można znaleźć w sklepach kosmetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here