Karmienie szczeniaka

Pies to wyjątkowe stworzenie. To najlepszy czworonożny przyjaciel człowieka.
Nie ma wierniejszego i bardziej lojalnego stworzenia aniżeli pies, który daje człowiekowi całą swoją miłość, oczekując w zamian tylko odrobiny zainteresowania i czułości ze strony swojego pana.
Dla psa nieważny jest status materialny czy wygląd jego właściciela. On kocha bezgranicznie zarówno w pięknej willi, jak i skromnym maleńkim mieszkaniu.
Przygarniając bądź kupując psa, należy dobrze się zastanowić, jaki czworonóg będzie dla nas najlepszy.
Większość ludzi zdecydowanie wybiera szczeniaki, bo są takie małe, puchate i urocze. Ich wygląd potrafi rozczulić serce niejednego muskularnego twardziela.
Człowiek, który zostaje świeżo upieczonym właścicielem psiaka, zastanawia się, czym karmić szczeniaka, aby był zdrowy i nie chorował.
Mała futrzasta kulka nieustannie biega i traci energię i potrzebuje pełnowartościowej karmy niezbędnej do jej prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Bardzo ważne jest, aby pokarm dla psa był dostosowany do jego wieku.
Innej karmy będzie potrzebował pies dorosły, a innej psie dziecko.
Aby wiedzieć, czym karmić szczeniaka, dobrze jest zaczerpnąć wiedzy z fachowych książek lub od weterynarza, który zaszczepi i oceni stan zdrowia naszego psiaka.
Udzieli on niezbędnych wskazówek,jak się opiekować i czym karmić szczeniaka, aby wyrósł na zdrowego i pięknego psa.
Dbając o dietę naszego pupila,należy pamiętać, że psi żołądek znacznie różni się od ludzkiego i dokarmianie psa resztkami z ludzkiej lodówki nie będzie dla niego zdrowe. Psy chorują jedząc większość ludzkiego jedzenia. Dlatego wszelkie słonawe szyneczki i wędlinki ze stołu trzeba pozostawić tylko dla członków rodziny, nie dokarmiając w ten sposób naszego szczeniaka.Również niewskazana a wręcz zabroniona jest czekolada i słodycze, które wyrządzają psu ogromną szkodę, skracając jego cenne życie.
Pies to wspaniały towarzysz człowieka i dlatego ze szczególną troską należy dbać o jego dietę, które przekłada się na jego długie życie, a to przecież najcenniejsza wartość dla każdego właściciela czworonoga.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here