Witamina C

Wiele osób bardzo rzeczowo podchodzi do tematów związanych ze zdrowiem. Chcą długo zachować dobrą kondycję, więc przestrzegają zaleceń lekarskich i stosują się do dobrych zwyczajów żywieniowych. Profilaktyka jest ważna i nie wolno jej bagatelizować. Pozwala nam ona unikać wielu niebezpiecznych dla naszego życia chorób.

Wiele zalet płynie z przyjmowania witaminy C, dowiedziono, że ma ona bardzo dobre działanie na nasz organizm. Warto przyjmować ją regularnie, ponieważ pomaga z zwalczać przeziębienie.

Wiele kobiet wybiera ją jako główny środek do pielęgnacji cery. Czysta witamina c, jest rewelacyjnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia i nadaje skórze promienny wygląd. Jeśli jeszcze nie znaliśmy tych właściwości, warto zaopatrzyć się w aptece w ten suplement. Na 100% pomoże nam w walce z przebarwieniami i innymi problemami skórnymi.

Niektórzy uważają, że skoro występuje w wielu produktach spożywczych, nie ma potrzeby suplementowania jej. Rzeczywiście jest to jakiś argument, zwłaszcza jeśli jemy dużo warzyw i owoców. Witamina C występuje w kiszonej i świeżej kapuście, czerwonej papryce, ziemniakach, cytrynie, pigwie, pomarańczy i wielu innych produktach. Zawierają ją nawet nasze polskie jabłka. Warto jeść różnorodne pokarmy. Dadzą nam one nie tylko siłę, ale również pomogą zachować witalność i atrakcyjny wygląd. Teraz już wiemy dlaczego dodawana jest nawet do kosmetyków, co prawda zazwyczaj w syntetycznej postaci.

Bardzo pomaga walczyć z oznakami starzenia. Jeśli zaczniemy ją stosować dosyć szybko, czyli około 30 roku życia, a najlepiej około 25, na pewno skóra nam za to podziękuje. Jej działanie zobaczymy zwłaszcza wtedy, jeśli będziemy regularnie wklepywać ją w buzię. Nic jednak nie zastąpi właściwego odżywiania, bogatego w środki odżywcze i ruchu na świeżym powietrzu.

Dobrze jest to rozumieć. Takie kompleksowe działanie, pozwoli nam długo cieszyć się piękną sylwetką i dobrym, elastycznym stanem skóry, co ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o młody wizerunek. Ważne są również inne witaminy i minerały.

http://www.ostw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here