Jakie studia dla służb specjalnych i policyjnych

Osoby, które marzą o pracy w policji czy służbach specjalnych często nie wiedzą, jaki kierunek studiów wybrać, by nauka na nim przybliżyła ich do rozpoczęcia kariery zawodowej w wymarzonym zawodzie. W praktyce najlepszym wyborem będzie dla nich studiowanie bezpieczeństwa wewnętrznego: wiedzę i umiejętności, które zdobędą na zajęciach, przydadzą im się w późniejszej pracy w policji czy służbach.

Studia policyjne: bezpieczeństwo wewnętrzne najlepszym wyborem

Bezpieczeństwo wewnętrzne to bez wątpienia kierunek studiów, którym powinny zainteresować się osoby marzące o pracy w policji czy służbach specjalnych. Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego uczą się oceniać i szacować ryzyko w sytuacjach zagrożenia, poznają podstawy przepisów prawa (zwłaszcza prawa karnego i konstytucyjnego), najważniejsze zagadnienia z zakresu kryminologii i kryminalistyki, dowiadują się więcej o cyberprzestępczości czy ochronie osób i mienia. To wszystko sprawia, że gdy decydują się na przystąpienie do rekrutacji do policji czy służb specjalnych, posiadają już podstawową wiedzę, która pozwala na lepsze rozumienie specyfiki tej pracy.

Na niektórych uczelniach w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzone są zresztą specjalności, które mają jeszcze lepiej przygotować studentów do pracy w policji czy służbach (mowa zarówno o agencjach wywiadu i kontrwywiadu jak i CBA, CBŚP, straży granicznej czy Żandarmerii Wojskowej). Najlepszym przykładem jest specjalność Służby specjalne i policyjne na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne Uniwersytetu WSB Merito Toruń. Osoby, które wybiorą tę specjalność, nie tylko poznają funkcjonowanie i zadania policji oraz służb specjalnych, ale też dowiedzą się, jakich czynności należy dokonać na miejscu zdarzenia, opanują techniki interwencji czy poznają praktyczne aspekty stosowania środków przymusu bezpośredniego.

Studia w Uniwersytet WSB Merito Toruń to duża liczba zajęć praktycznych

Warto podkreślić, że studenci WSB Merito biorą udział w licznych zajęciach praktycznych, na których uczą się taktyk przesłuchania, elementów samoobrony, legitymowania, czy innych czynności, które są typowe zarówno dla pracy w policji, jak i służbach. Co więcej, Uniwersytet WSB Merito Toruń podpisał też porozumienie z Komendą Główną Policji, na mocy którego absolwenci tej specjalności, po pozytywnej rekrutacji do policji, będą mogli przejść krótsze szkolenie zawodowe podstawowe – trwające 92 dni zamiast 142. To najlepiej świadczy o tym, jak świetnie przygotowują takie studia do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie.

 

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here