Jak znaleźć pracę ?

Pytanie która stawia sobie wielu Polaków. Ciągle słyszymy narzekania że w Polsce nie ma pracy, ale czy faktycznie tak jest ? Wystarczy poszukać w Internecie, jest ogrom ofert, w dzisiejszych czasach nie trzeba się już ograniczać tylko do placówki bezrobocia, pracę możemy znaleźć sobie sami.
By pomóc szukać pracy powstają coraz to nowe portale, które zawierają masę ogłoszeń, ułatwiają one także wyszukiwanie interesujących nas propozycji przez filtry takie jak miejsce zamieszkania, wykształcenie, kwalifikacje, doświadczenie i wiele, wiele innych. Lecz jeśli nie chcemy szukać pracy w naborze masowym, możemy przeglądać oferty prywatne na stronach z ogłoszeniami. Najczęściej udostępniane są tam oferty prywatnych przedsiębiorców, od razu z numerem telefonu co ułatwia pierwszy kontakt.
A co zrobić jak już znajdziemy interesujące nas ogłoszenie i dostaniemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjna ?

Po pierwsze ubiór i prezencja, wskazane jest żeby wyglądać schludnie i elegancko ! Panowie należy się ogolić ! Najlepiej gdy na rozmowie pojawimy się ubrani w garnitur i krawat, na pewno doda nam to pewności siebie i elegancji w oczach osoby odpowiedzialnej za rekrutacje.
Kolejnym punktem jest przygotowanie się do rozmowy, w domu spokojnie przygotujmy sobie plan co mówić i jak mówić. Na rozmowie trzeba się jak najlepiej sprzedać! Więc warto w domu poświęcić parę godzin na napisanie i nauczenie się paru zdań o sobie i swoim doświadczeniu.
Trzecia sprawa to sama rozmowa, trzeba być spokojnym i udawać zrelaksowanego. Starajmy się nie wiercić i nie wykonywać nerwowych tików. Patrzmy zawsze na osobę z którą rozmawiamy a nie w okno za nim podziwiając ptaszki.

Jeśli uda nam się wypełnić te trzy proste punkty nasze szanse na dostanie pracy na pewno wzrosną!

Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here