Aktualnie coraz większa liczba osób korzysta z bankowości elektronicznej. Jest to rozwiązanie wygodne, ale jednocześnie wymagające zachowania ostrożności. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo podczas dokonywania tego typu transakcji. Istotną rolę odgrywają tokeny. Są to małe urządzenia elektroniczne, które generują jednorazowe kody przeznaczone do uwierzytelniania transakcji internetowych.
Ze względu na duże bezpieczeństwo, jakie zapewnia takie rozwiązanie, wiele banków umożliwia swoim klientom korzystanie ze specjalnej aplikacji Token. Taka aplikacja pozwala klientom banku na generowanie kodów potwierdzających operacje dokonywane drogą internetową albo telefoniczną. Jednocześnie jest znacznie tańsza od tradycyjnego urządzenia. Niekiedy token umożliwia także zwiększenie bezpieczeństwa logowania do bankowego serwisu internetowego. Każdy wygenerowany przez tę aplikację kod jest unikalny, co zapewnia klientowi banku bezpieczeństwo podczas korzystania z usług bankowych za pośrednictwem komputera, telefonu albo innych urządzeń mobilnych. Token to aplikacja bardzo łatwa w obsłudze, do której klienci banków uzyskują zazwyczaj bezpłatny dostęp.
Osoby zainteresowane korzystaniem z tokena muszą najpierw dokonać instalacji aplikacji na swoim telefonie komórkowym. Przebieg takiej instalacji uzależniony jest między innymi od zasad określonych przez dany bank, dlatego osoby zainteresowane skorzystaniem z tego rozwiązania tam właśnie powinny uzyskać wszelkie niezbędne informacje.

http://elsinterakcja.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarabianie na blogu
Następny artykułJak znaleźć pracę ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here