Do niedawna pamiętniki były skrzętnie chowanymi zapiskami. Obecnie wielu ludzi przerzuciło się na blogowanie. Czasem przybierają one formę nie tylko codziennych przemyśleń, ale regularnych storn hobbystycznych czy eksperckich. Ich właściciele z czasem dochodzą do etapu, w którym chcieliby zmonetyzować oglądalność, czyli za pisanie postów mieć korzyści finansowe.

Zarabiać na blogu można na kilka sposobów, w zależności od jego popularności i stworzonej wokół społeczności. Początkujący blogerzy sięgają po reklamy Google Adsense lub podobne, wyświetlające się jako banner na stronie. Ich skuteczność jest niska, zwłaszcza w Polsce, gdzie wiele osób korzysta z AdBlocka. Trochę lepiej można zarobić na reklamach kontekstowych, czyli linkach ukrytych w treści artykułu.

Jeśli bloger posiada już pewną renomę mogą się nim zainteresować firmy lub osoby chcące się zareklamować bezpośrednio. Proponują wtedy wpis sponsorowany, pisany przez autora, lub gościnny, stworzony przez zainteresowanego.

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zarabiania na blogu jest stworzenie sklepu z własnymi produktami. Nie ważne czy będą to e-booki, rękodzieło czy usługi konsultacyjne. Niestety na tym etapie bloger musi prowadzić działalność gospodarczą, ponieważ udostępnia do sprzedaży produkty w sposób ciągły i zorganizowany.

Blogowanie jest dobrym hobby oraz sposobem na budowanie marki osobistej. Jeśli przy okazji można zarobić kilka złotych lub utrzymywać się z pisania jest to oczywisty bonus.

http://www.magiaperswazji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here