Zachęcaj do aktywności fizycznej. Dzieci potrzebują co najmniej 60 minut aktywności fizycznej każdego dnia, aby utrzymać zdrowie. Ale nie muszą tego 60 minut na raz, można je rozbić na mniejsze, łatwiejsze do rozłożenia kawałki od 10 do 15 minut.

Niezależnie od pogody lub sezonu, wysyłaj dzieci na zewnątrz, aby grać tak często, jak to możliwe.

Rodzice powinni uczestniczyć w zajęciach fizycznych z dziećmi nie tylko jako środek zachęcania i sposób na więzienie, ale także dlatego, że ćwiczenia są dobre zarówno dla dorosłych.
Ustal cele aktywności fizycznej rodziny w celu osiągnięcia wspólnych celów. Weź udział w wydarzeniach charytatywnych, takich jak maratońskie lub walk-a-thons jako rodzina.

Upewnij się, że mają wystarczająco dużo snu. Dzieci potrzebują co noc od 9 do 10 godzin snu, aby prawidłowo funkcjonować. Mniej niż 9 do 10 godzin snu może mieć wpływ na zdolność dziecka do myślenia, uczenia się i podejmowania trafnych decyzji. Brak snu może mieć również wpływ na dziecko fizycznie, zwiększając ryzyko otyłości, cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, choroby serca i depresji.

Pomóż dzieciom spać wystarczająco dużo, tworząc rutynę lub rytuał przed snem. Ustal określoną godzinę przed snem, co następuje po każdej nocy, w tym w weekendy. Unikaj komputerów i telewizora na godzinę przed snem. Spędzić godzinę przed snem, czyniąc spokojne czynności, takie jak czyszczenie zębów i czytanie książki.

Dzieci i dorośli muszą mieć ciemny pokój, aby uzyskać spokojny sen. Idealnie, sypialnia dla dziecka powinna być jak najmniejsza, a łóżko powinno być używane tylko do spania.
Unikaj dużych posiłków tuż przed snem. To nie tylko zapobiega żołądkowi który może sprawić, że Twoje dzieci obudzą się, może pomóc uniknąć złych snów. Warto również unikać picia zbyt dużo przed snem, aby zapobiec dziecku, aby nie wstały wstąpić do łazienki, gdy powinny spać.

http://www.gospodyni24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here