Dbanie o siebie jest dzisiaj bardzo popularne wśród ludzi obu płci. Każdy chce wyglądać pięknie i zdrowo, każdy chce być postrzegany jako piękny i atrakcyjny dla innych. W tym artykule będziemy się rozwodzić nad męskimi staraniami o dobry wygląd, a konkretnie o tym jak panowie powinni dbać o swój zarost.

Jak dbać o brodę?

To pytanie nęka wielu panów zarówno tych, którzy posiadają już zarost, jak i tych, którzy myślą o jego zapuszczeniu. Broda jest niewątpliwie jednym z głównych atrybutów męskości. Zarost tego typu dodaje panom powagi, jak i typowego męskiego wyglądu. Większość kobiet lubi mężczyzn z brodą, gdyż uważają ich za bardziej atrakcyjnych.
Jednak samo posiadanie brody nie powoduje, że mężczyzna staje się atrakcyjny. Broda to ważny element, który może poprawić wygląd ale żeby tak było trzeba odpowiednio tę brodę pielęgnować.

Zacznijmy od tego, że broda jest częścią ciała człowieka, więc podstawowym, logicznym elementem wpływającym na jej stan jest odpowiednie odżywianie. Odpowiednia dieta jest podstawą zdrowego życia. Jeżeli będziemy zdrowo jeść, nasz organizm będzie funkcjonował prawidłowo, a także nasza broda będzie wyglądała dobrze. Zyska zarówno trwałość jak i będzie się lepiej prezentowała wizualnie. W przypadku pielęgnacji brody istotne jest spożywanie białka, gdyż w ponad połowie buduje ono włosy, z których zbudowana jest broda. Poza białkiem istotnymi składnikami są witaminy, węglowodany i błonnik.

Poza zdrowym odżywianiem istotny będzie zdrowy tryb życia, który korzystnie wpływając na organizm, dobrze wpłynie także na twoją brodę. Dobrze jest robić rzeczy, które spowodują, że twój organizm będzie lepiej funkcjonował. Warto chodzić na siłownie, biegać, jeździć na rowerze, czy też uprawiać jakiś sport. Wszystko to korzystnie wpłynie na twój zarost. Dbać o brodę możesz na wielu polach.

Bardzo ważnym aspektem dbania o brodę jest jej mycie. To prawdziwa podstawa dobrego i zdrowego wyglądu zarostu. Sam musisz wybrać, czy chcesz korzystać ze specjalnych szamponów do brody, czy wystarczy ci zwykły szampon do włosów. Jest to indywidualna decyzja. Jeżeli efekty, które daje zwykły szampon zadowolą cię, to nie ma co wydawać pieniędzy na szampon do brody.

Kolejną ważną sprawą jest czesanie brody. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień, który będzie ci pasował. Czesanie brody wystarczy wykonywać po każdej kąpieli, ewentualnie przed wyjściem. Czesanie jest istotne nie tylko dlatego, że włosy budujące brodę układają się odpowiednio ale także dlatego, że czesanie pozwala zadbać o naskórek, który porasta broda. Grzebień pomaga pozbyć się martwego naskórka, co ma korzystny wpływ na skórę jak i na samą brodę.

W kolejnym punkcie powiemy o olejku do brody. Olejki do brody są powszechnie stosowane przez mężczyzn lubiących tego typu zarosty. Ten specyfik dodaje brodzie ciekawszego wyglądu, zmniejsza swędzenie, które trapi wielu posiadaczy brody, likwiduje nieprzyjemny zapach, a także nawilża skórę pod brodą. Oczywiście istnieje wiele typów olejków. Sam musisz wybrać taki, który będzie ci odpowiadał.

Przechodzimy w końcu do ostatniego punktu jeśli chodzi o pielęgnację brody. Jest to oczywiście strzyżenie brody. Zarostowi można nadać bardzo różny kształt. W zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Mężczyźni różnie przycinają swoje brody. Niektórzy robią to sami, inni korzystają z usług fryzjera albo barbera (czyli golibrody). Jeżeli nie masz pomysłu na swoją brodę, możesz oczywiście poszukać informacji w internecie, pooglądać jak wyglądają różne formy i kształty bród ale na początku warto udać się do golibrody, który może być pomocny. Na pewno doradzi ci jaki typ brody będzie pasował do ciebie oraz podpowie co powinieneś robić ze swoją brodą, żeby wyglądała atrakcyjnie.

Jak widzisz posiadanie zadbanej brody wymaga pewnego wysiłku. Jeżeli decydujesz się na zarost to warto o niego dbać, żebyś czuł się dobrze oraz żebyś wyglądał atrakcyjnie.

Podsumowując, dbanie o brodę sprowadza się przede wszystkim do: Odpowiedniego odżywiania, dbania o ogólny stan zdrowia twojego ciała, istotne jest częste i dokładne mycie brody, jej czesanie oraz strzyżenie. Posiadanie brody daje ci możliwość bycia atrakcyjnym, musisz jedynie odpowiednio z tej możliwości skorzystać. Jeżeli zadbasz o brodę, kobiety będą patrzyły na ciebie chętniej i częściej, a inni panowie będą ci zazdrościli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here