Grafiki pracy online

Prowadzisz firmę i do tej pory układasz sam grafik pracy dla całego zespołu pracowników? Czas to zmienić! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią prowadzenie twojej firmy i pozwolą uwzględnić wszystkie potrzebne parametry przy układaniu grafiku pracy. Sprawdź, jak szybko przygotować harmonogram pracy i zaplanować m.in. tryb zmianowy, pracę zdalną i nadgodziny dla pracowników. Poznaj korzyści płynące z internetowych grafików pracy.

Co to jest grafik pracy online?

Grafik pracy online to szczegółowy plan i rozkład czasu pracy przygotowane dla każdego pracownika, a także całej grupy (np. działu) zatrudnionych u danego pracodawcy. Dawniej szczególną trudność w konstruowaniu grafików pracy stanowiło uwzględnienie wszystkich urlopów wypoczynkowych i dni wolnych. Ręczne przygotowywanie grafików sporządzanych na kartkach papieru i w arkuszach kalkulacyjnych było obarczone ryzykiem błędu, dlatego internetowe grafiki pracy to obecnie o wiele lepsze rozwiązanie. Pracodawca decydując się na grafiki pracy online, ma możliwość w szybki i wygodny sposób ułożyć pracę dla każdego pracownika. Harmonogramy można zapisywać w dowolnym formacie m.in. jako plik PDF, CSV i XLS, dzięki czemu można je importować do innego oprogramowania. Pozostałe przydatne funkcje to drukowanie i przeglądanie grafików online. 

Zalety grafików pracy online

Do najważniejszych zalet grafików pracy online można zaliczyć ich możliwość użytkowania zarówno w dużych firmach, jak i tych mniejszych. Internetowe grafiki pracy są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw z wieloma działami lub oddziałami, a także w podmiotach o równoważnym i zmianowym systemie pracy. Warto podkreślić, że działanie nowoczesnych systemów jest w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami Kodeksu Pracy, a stosowana funkcja automatycznych powiadomień o ewentualnych niezgodnościach grafiku z Kodeksem Pracy wydaje się być bardzo użyteczna. Również dla pracowników grafiki online są pomocne i przydatne, ponieważ dostają oni po każdej zmianie w grafiku powiadomienie (SMS lub e-mail).

Harmonogram pracy – jak przygotować go szybko?

Odpowiedzialność za sporządzanie grafików pracy spoczywa na pracodawcy lub na osobie do tego delegowanej, przykładowo może to być przełożony działu. Istotne jest, aby przygotowanie grafiku nie zajęło dużo czasu, a jednocześnie zawierało niezbędne informacje, m.in. godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, wymiar czasu pracy, zaplanowane urlopy pracowników. Grafiki pracy online pozwalają zaplanować pracę z uwzględnieniem wszystkich wytycznych, kopiować i przenosić stworzone pliki, a także dodawać stanowiska pracy i konkretne zadania pracownikom. Dzięki aplikacjom tworzenie grafików pracy nie kojarzy się już z chaotyczną pracą, a intuicyjny kreator pomaga stworzyć przejrzysty plan dla wybranych okresów, z podziałem na pracowników w widoku dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Więcej na temat nowoczesnych rozwiązań przy układaniu grafików pracy znajdziemy w artykule: „Jak szybko przygotować grafiki pracy?”. Zdecydowanie warto zastanowić się nad wdrożeniem w swojej firmie nowoczesnych systemów do tworzenia grafików pracy, dzięki którym zautomatyzujemy wiele procesów funkcjonowania przedsiębiorstwa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here