Zalety podróżowania promem

Planując podróż, trzeba wybrać nie tylko jej cel i termin, ale także najlepszy środek transportu. Wśród dostępnych obecnie form podróżowania, coraz większą popularność zyskuje wycieczka promem. Turyści cenią transport promowy za jego liczne zalety – zebraliśmy je wszystkie w jednym artykule. Zapraszamy do lektury, a po niej… na pokład!

Promem do Szwecji taniej niż myślisz

Dla wielu podróżujących, duże znaczenie przy wyborze środka transportu mają koszty. Nic z resztą dziwnego – im mniej zapłacimy za tę część wycieczki, tym więcej będziemy mogli zobaczyć czy kupić na miejscu, a czyż nie o to chodzi w podróżowaniu? W przypadku rejsu promem, koszty transportu nie są wysokie. Tym bardziej, jeśli porównamy je z ceną biletu na samolot bądź paliwa, które spalilibyśmy, jadąc do celu. Na przykład ceny noclegu w kabinie promowej Stena Line zaczynają się już od 99 zł za osobę. Co więcej, przeglądając oferty rejsów promem do Szwecji często można natrafić na atrakcyjne promocje. Decydując się na rejs ze znajomymi lub rodziną, zakup biletu w obie strony lub na wycieczkę weekendową, z pewnością zapłacimy o wiele mniej, niż za standardowy, pojedynczy bilet. Nie ponosimy też dodatkowych opłat za nadbagaż, które nakładane są na pasażerów samolotów. W przypadku wielu wycieczek promowych nie dopłacimy też za ubezpieczenie.

Wysoki komfort i bezpieczeństwo

Wycieczka promem to alternatywa dla osób, które mają opory przed lataniem samolotami. Niektóre osoby nie mogą latać także ze względów zdrowotnych. Współczesne rejsy promowe zapewniają maksimum bezpieczeństwa i najwyższą jakość usług. Na uwagę zasługuje także wysoki komfort podróżowania. Kabiny wyposażone są w wygodne łóżka, telewizor, radio i osobną łazienkę. Pasażerowie mogą też przez cały czas trwania podróży przechadzać się po niemal całej powierzchni promu. Do dyspozycji uczestników rejsu są sklepy, restauracje, a czasem także kino czy strefa SPA. Standardem na promie, niczym w hotelu, jest również darmowy dostęp do Internetu oraz możliwość zamawiania posiłków do kabiny.

Wycieczka promem atrakcyjna w każdym wieku

Podróże samochodem, pociągiem i samolotem mają to do siebie, że potrafią znudzić dzieci lub zmęczyć osoby starsze. Wycieczka promem jest natomiast odpowiednia dla pasażerów właściwie w każdym wieku. Na najmłodszych czekają zachwycające atrakcje – od placów zabaw, przez pokoje gier, po konkursy, zabawy i dyskoteki z animatorem. Na dorosłych czekają natomiast sklepy, w których kupić można alkohol, słodycze i perfumy, restauracje serwujące wyśmienite dania przygotowane przez szefów kuchni, dyskoteki w barze, a nawet SPA i siłownie. Osoby starsze, które zmęczył tętniący życiem prom, mogą odpocząć i zrelaksować się w specjalnie wydzielonej strefie ciszy. Listę promów Stena Line, wraz z wymienionymi atrakcjami na każdym z nich, znajdziesz pod linkiem https://www.stenaline.pl/do-szwecji/promy.

Widoki, które zachwycają już podczas podróży

Rejsy promem do Szwecji to okazja, by podziwiać piękne widoki, jeszcze zanim dotrzemy na miejsce. Nawet wtedy, gdy wykupiona kabina nie ma okna, wystarczy wyjść na pokład, by móc posłuchać szumu fal i popatrzeć na bezkresne morze. Podczas wielu wycieczek udaje się również zobaczyć wschód lub zachód słońca, który stanowi wspaniałe tło dla fotografii. Kiedy natomiast prom zbliża się do miasta docelowego, oczom uczestników rejsu ukazuje się urzekający, niepowtarzalny krajobraz. Wycieczka promem pozwala każdemu, nawet osobom dorosłym, przeżyć niezwykłą przygodę na morzu.

Możliwość zabrania ze sobą auta, roweru lub ukochanego pupila

Promy umożliwiają zabranie niemal nieograniczonej ilości bagażu, nie ograniczając go limitami i nie naliczając opłat. Co więcej, niektóre z nich posiadają miejsce na rowery, a nawet samochody. Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla wszystkich osób, które na miejscu chciałyby poruszać się własnym środkiem transportu. Możliwość zabrania ze sobą samochodu doceniają zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi. Płynąc promem do Szwecji, możesz zabrać ze sobą także ukochanego pupila. Na promach Stena Line znajdują się specjalne kabiny, przystosowane do przewozu zwierząt. Występują w wariancie 2- i 4-osobowym, a w środku mogą przebywać maksymalnie 3 zwierzęta.

Wycieczka promem to tani, wygodny i komfortowy sposób podróżowania do Skandynawii. Liczne udogodnienia sprawiają, że rejs promem do Szwecji staje się nie tylko sposobem dotarcia do celu, ale również jedną z ważnych atrakcji wyjazdu!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here