Dla znacznej większości osób, duże pojemniki takie jak pojemniki euro, kojarzą się jedynie z transportem wszelkiego rodzaju towarów – zarówno tych większych jak i nieco mniejszych, ale w dość znaczącej ilości. Dziki ich różnorodnym wymiarom można optymalnie zaplanować rozłożenie towaru w samochodzie. Jak się jednak okazuje, euro pojemnik nie jedno ma zastosowanie.

Popularność pojemników euro

Jeśli chodzi o sprzedaż na polskim rynku takich pojemników, to przede wszystkich spotkać możemy je w trzech wielkościach. Najczęściej materiałem użytym do ich produkcji jest wysokiej jakości tworzywo sztuczne, często też spotkać się można z tym, że przy produkcji wykorzystywany jest regranulat HDP. Wybierając jednak pojemnik, w którym docelowo przewożona ma być żywność, należy wybierać te, oznakowane specjalnym certyfikatem. Tylko takie pojemniki dozwolone są do przewozu i magazynowania produktów spożywczych oraz olejów jadalnych.

Europojemniki przydatne nie tylko w transporcie

Prawdą jest, że pomysłowość ludzka nie zna granic. Stare i nie nadające się do niczego palety euro wcale nie musza skończyć na śmietniku. Oto kilka pomysłów na ich ciekawe i co najważniejsze praktyczne wykorzystanie w codziennym życiu.
1.Stolik ze szklanym blatem. Do wykonania tego mebla wystarczą trzy europalety, pomalowane dla lepszego efektu wizualnego na dowolny kolor/kolory. Po wyschnięciu farby czy lakieru wystarczy położyć i delikatnie przymocować szklany blat i niezwykle oryginalny mebel mamy już gotowy do użytku.
2. Biurko z palet będzie nie tylko praktyczne, ale i niezwykle dekoracyjne i stylowe, które z pewnością zachwyci każdego, kto je zobaczy. A satysfakcja z samodzielnego jego wykonania będzie dla właściciela niezwykłym uczuciem.
3. Europojemniki jako podstawa konstrukcji łóżka. Połączenie niezwykłej nowoczesności wraz z ekologią i znaczącą oszczędnością dla domowego budżetu. Palety dla lepszego wizualnego efektu oczywiście pomalować można w dowolny sposób. Dla bezpieczeństwa należy połączyć stabilnie ze sobą odpowiednią ilość palet, położyć materac i eko łóżko gotowe!
4. Meble ogrodowe. One zawsze są drogie, zatem postawienie ich na tarasie zawsze będzie nie małym obciążeniem dla domowego budżetu. Jak zatem można zaoszczędzić? Cóż wystarczy skorzystać z możliwości, jakie przy tworzeniu pięknych mebli na taras daje euro pojemnik. Największym kosztem będą tu stosunkowo niedrogie poduszki, które można zamówić lub jeśli mamy takie umiejętności wykonać samodzielnie.
5. Legowisko dla psa. Z możliwości jakie dają pojemniki euro mogą z sukcesem skorzystać także nasi domowi ulubieńcy np. psy, którym wykonać można a niezwykle wygodne legowisko, które będzie także ozdobą naszego domu.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Schoeller Allibert – pojemniki, skrzynopalety, rozwiązania logistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here