Polacy coraz chętniej robią zakupy w Internecie, z każdym kolejnym rokiem pojawia się coraz więcej sklepów internetowych. W znaczny sposób nakręca to polską gospodarkę, a także zwiększa ilość oferowanych produktów oraz ich dostępność na rynku. Na przestrzeni lat powstało wiele stron oferujących niszowe produkty, często przeznaczone dla prawdziwych pasjonatów lub zapaleńców, Czasami są to także produkty premium o wyjątkowej jakości, niedostępne w tradycyjnych sklepach standardowo stacjonarnych.

Nie tylko polski Internet…

Jednak kupujemy nie tylko na polskich serwisach, często także decydujemy się na kupno produktów z zagranicznych serwisów, takich jak na przykład Aliexpres czy Amazon. Serwisy te posiadają bardzo bogatą gamę produktów, często produktów, które są dostępne tylko i wyłącznie na tych serwisach. O ile czasami można spotkać tam naprawdę bardzo satysfakcjonujące oferty, to czasami łatwo jest przepłacić za dany produkt. Na szczęście poszukując wyjątkowych produktów z zagranicy możemy zasięgnąć opinii u znajomych, a także przeczytać informacje na licznych blogach oraz prześledzić opinie na forach internetowych. Co więcej, działające w Polsce porównywarki produktów internetowych uwzględniają w swoich wynikach wyszukiwania także sklepy zagraniczne.

Międzynarodowe porównywarki produktów

To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy często kupują produkty prosto z Chin lub z Ameryki. Takie porównywarki produktów w necie w mgnieniu oka pozwalają nam zapoznać się z ofertą niszowych produktów z całego świata. Trzeba przyznać, że świat wykonał ogromny krok naprzód, obecnie nie mają większego znaczenia granice, ponieważ wszystko jest dostępne w sieci. Zamawiając jednak produkty z Chin warto pamiętać o tym, że od niektórych produktów trzeba zapłacić cło. Liczyć się trzeba z dodatkowymi kosztami, cło za produkt czasami nawet może przewyższać jego wartość, co dla wielu Polaków może być to bardzo zaskakujące.

Kantor online, bony rabatowe

Za zagraniczne produkty często trzeba płacić obcą walutą, tutaj znowu możemy skorzystać z Internetu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są łatwe w obsłudze kantory online. Te wymieniają waluty w różnym kursem, warto więc przed transakcją zapoznać się dokładnie z każdym z nich, a także zasięgnąć opinii na temat najbardziej okazyjnej oferty wymiany walut. Dodatkowym sposobem na oszczędność związaną z zakupami online z zagranicy są strony rabatowe, które oferują rabaty głównie dla serwisów polskich, ale także tych działających w Ameryce oraz w Chinach. Dlatego jeśli planujesz w najbliższym czasie zrobić zakupy u jednego z zagranicznych gigantów, prześledź dokładnie informacje na temat tego, czy czasami dostępne są rabaty zakupowe. Zawsze to parę złotych oszczędnych w kieszeni, które możemy poświęcić na zakup kolejnego produktu. W ten sposób nasza satysfakcja z zakupów znacznie wzrośnie, a my staniemy się szczęśliwsi, mogąc cieszyć się większą ilością zamówionych produktów. Zamawiając produkty z zagranicy, dość istotnym wydatkiem jest także koszt przesyłki. Warto więc zadbać o to, aby jednocześnie zamawiać kilka produktów z jednego sklepu. Pozwoli to znacznie zniwelować koszty związane z przesyłką przez ocean.

Czy warto kupować zza granicy?

Podsumowując, kupując produkty zagranicznych gigantów sprzedających online, możemy sporo zaoszczędzić, a także kupić produkty niedostępne w naszym rodzimym kraju. Jednak musimy liczyć się z większymi kosztami przesyłki, a także tym, że w takich sklepach można płacić tylko w zagranicznej walucie, co z kolei naraża nas na dodatkowe koszty związane z wymianą złotówek. Niemniej, coraz więcej Polaków kupuje za oceanem i cieszy się produktami, których nie mogą uzyskać w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych funkcjonujących w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here