Nie da się ukryć, że oferta banków skrojona jest w taki sposób, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Kuszą więc nie tylko atrakcyjnym oprocentowaniem czy też zerowymi kosztami, ale również szeregiem gadżetów i bonusów takich jak elektronika, rabaty w sklepach czy też bony pieniężne. Pośród najczęściej proponowanych przez banki usług są oczywiście karty kredytowe, które w dużym skrócie są niczym innym jak szybko zaciągany kredyt. Dlatego właśnie na tym mechanizmie sfera finansowa zarabia najwięcej. Z drugiej strony kredytówki doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnego człowieka, który ceni wygodę i niezależność.

Kartka na różne wydatki

Idea karty kredytowej polega na zaciąganiu pożyczki od banku do określonego limitu i oczywiście spłaceniu w ustalonym czasie. Przekroczenie terminu wiąże się z naliczeniem odsetek. Kredytówka jest wygodnym narzędziem, które mamy zawsze w kieszeni i możemy wykorzystać na codzienne zakupy, większe wydatki czy też wyjazd wakacyjny. W praktyce dzięki specjalistycznym radom pieniadzezagranica.pl możemy znaleźć kartę, za którą nic nie zapłacimy, o ile oczywiście będziemy spłacać zadłużenie w terminie. Bank, zanim wyda nam kartę, tak jak w przypadku każdej innej pożyczki sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz historię w BIK-u. To niejako podstawą tego, że jesteśmy wiarygodnymi klientami. Bank przecież w ustalonym limicie daje nam do dyspozycji swoje środki z odroczonym terminem spłaty. Z drugiej strony możemy się spodziewać wymagań, jeśli chodzi o ilość transakcji na koncie czy też ich miesięczną lub roczną sumę. Banki cenią klientów, którzy aktywnie korzystają z kart. Kluczem jest oczywiście to, by spłacać zobowiązania w okresie bezodsetkowym. Wtedy korzystanie z kart kredytowych najbardziej się opłaca.

Poza zabezpieczeniem finansowym karta daje możliwość stałego dostępu do konta. Sprawdza się również przy rezerwacji lotu, hotelu czy też płaceniu za aplikacje mobilne. To również idealny pomysł, by mieć przy sobie pieniądze za granicą.

Pieniądze na wyjazd

Wiele osób stale podróżuje za granicę lub też tylko okazjonalnie zwiedza inne kraje. Niezależnie od tego, wybierając odpowiednie konto, powinniśmy zwrócić uwagę na opłaty związane z transakcjami bezgotówkowymi zagranicą. Zarówno ranking kont bankowych na pieniądze zagranica.pl, jak i warunki oraz cenniki doskonale pokazują, jak duże są różnice w zakresie prowizji i oprocentowania oraz sposobów przewalutowania. Te zależą w dużej mierze i od polityki banku, i od typu karty, jaka zostanie nam wydana. Z drugie strony osobom, które często przebywają za granicą, zaleca się otwieranie rachunków walutowych oraz korzystanie z odpowiednich kart, pomimo tego że koszty ich prowadzenia są większe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here