Zdrowa żywność

W obecnych czasach, na sklepowych półkach, pośród wszelkiej przetworzonej żywności możemy spotkać również stoiska ze ,,zdrową żywnością”. Co to w ogóle znaczy? Dlaczego produkty kategoryzujemy na zdrową i niezdrową żywność? Czy ma to wpływ na nasze funkcjonowanie?
Na wstępie należałoby wyjaśnić co ta ,,zdrowa żywność” w ogóle oznacza. Dość oczywistą kwestią jest, że wszelkie batony, ciastka, czipsy i inne pakowane przekąski na pewno nie będą zaliczane do zdrowych. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one substancje chemiczne, konserwanty oraz sztuczne barwniki, które działają niekorzystnie na nasz organizm. Analogicznie, zdrowa żywność to taka, w której ich nie znajdziemy lub jeśli są koniecznością, to w nikłych ilościach.
W jaki sposób wpływa to na nasz organizm?
Często powodem, dla którego zaczynamy zdrowe odżywianie jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Owszem, w dużym stopniu wpływa to na naszą sylwetkę. Dla osób dbających o wygląd samo to powinno być solidnym argumentem. Jeśli regularnie trenujemy, ćwiczymy lub chodzimy na zajęcia aktywności fizycznej, warto dowiedzieć się jakie produkty najlepiej wybierać, aby wspomogły cały proces. Nasze mięśnie potrzebują dawki węglowodanów na rozwój, a organizm potrzebuje witamin i minerałów, aby być bardziej wydajnym. Nie tylko zyskamy więcej energii na ćwiczenia, ale również zmęczenie po treningu nie będzie aż tak wyczerpujące.
W walce z otyłością i chorobami powiązanymi dieta ma największe znaczenie. Choroby układu sercowo-naczyniowego, metaboliczne oraz nowotwory często wynikają przez nasze złe nawyki żywieniowe. Otyłość jest jednym z najczęściej spotykanych problemów, głównie w Stanach Zjednoczonych, jednakże i w Europie coraz częściej się z tym spotykamy. W trosce o siebie i swoich bliskich warto poświęcić nieco więcej uwagi na to co jemy. Fast foody, mrożonki czy słodycze mogą stać się poważnym problemem. Nie są zakazane, nam też należą się pewne przyjemności. Powinniśmy jednak ograniczyć je do minimum. W tym celu warto nieco wcześniej przygotować sobie jedzenie do pracy, szkoły czy na dłuższy wyjazd lub jeśli nie ma takiej możliwości, wybierać punkty obiadowe rozważnie.
Zdrowa żywność niekiedy wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlaczego tak jest? Ponieważ naturalne, niechemiczne warzywa czy owoce szybciej się psują. Często również wyglądają nieco gorzej od tych karmionych różnymi substancjami, a co za tym idzie, gorzej się sprzedają. Sprzedawcą zwyczajnie mniej się to opłaca. Na szczęście coraz częściej możemy się spotkać na przykład z targami zdrowej żywności. W ostatnich latach coraz bardziej jest promowana oraz coraz lepiej dostępna. Warto więc wydać nieco więcej, aby czuć się znacznie lepiej. Może nie od razu poczujemy różnicę. Proces oczyszczania organizmu może chwilę potrwać. Kiedy jednak już nam się uda, efekty mogą być widoczne nie tylko w naszym wyglądzie, ale także w samopoczuciu. Więcej energii, lepsze funkcjonowanie, a co najważniejsze mniejsze ryzyko zachorowania na wiele rodzajów chorób.

http://www.miss-fit.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKasza gryczana
Następny artykułWalka z chorobami serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here