kominek

Salon z kominkiem to marzenie wielu osób. Jesteśmy w świetnej sytuacji, jeśli posiadamy duży dom, ale nawet jeśli mieszkamy w bloku wystarczy trochę wyobraźni, by to marzenie udało się zrealizować. Inaczej urządzimy przestronny salon, inaczej niewielką przestrzeń. Na początek warto skrupulatnie przemyśleć rozkład mebli i innych akcesoriów i dokonać zmian instalacyjnych, o ile zajdzie taka potrzeba. Potem możemy zająć się urządzaniem wnętrza.

Zastanawiasz się w jakim stylu urządzić swój salon?Jednym z najmodniejszych i bardzo popularnych trendów jest styl skandynawski. Cechuje go elegancki, stonowany minimalizm. Dominuje biel, czerń, kolory ziemi. Elementy dekoracyjne często są wykonane z kamienia. Ciekawie wbudowany w przestrzeń salonu kominek może stać się miejscem, wokół którego koncentruje się nasze życie rodzinne podczas chłodnych, zimowych wieczorów. Estetyczne i funkcjonalne drzwiczki kominkowe zwiększą Twoje bezpieczeństwo, więc koniecznie pomyśl o ich zamontowaniu. Dobierz pasujące do stylu wnętrza klamki i listwy zdobiące. Jeśli twój kominek nie jest zbyt prosto wmurowany, drzwiczki do kominka można wyposażyć w maskownicę, która zatuszuje wszelkie nierówności. Warto też pomyśleć o systemie automatycznego zamykania drzwiczek. Ciekawe rozwiązania dla małych i dużych palenisk znajdziemy na stronie: http://ignif.com/.

Jeśli jest już kominek, możemy zająć się meblami. Z kamieniem ładnie komponuje się jasne drewno. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią możesz pozwolić sobie na wielką sofę, naprzeciwko której umieścisz telewizor, by w chwilach relaksu móc rozłożyć się na niej i oglądać ulubione programy. W małym pomieszczeniu lepszym rozwiązaniem będzie narożnik. Zarówno w małych jak i dużych salonach świetnie sprawdzają się przytwierdzone do ściany półki na książki, na których można umieścić również kilka doniczek z kwiatami, dekoracyjne pudła na różne drobiazgi, małe lampki Jeśli salon spełnia również funkcję jadalni, pamiętaj o klasycznym stole i wygodnych krzesłach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here